У 1959 році Роберт НОЙС (Robert NOYCE), що пізніше став одним із засновників Intel, створив першу планарну інтегровану схему на основі кремнію. Винахід НОЙСА, що являв собою повну електронну схему, розміщену в невеликому кремнієвій чіпі, поклав початок революційних змін у напівпровідникової промисловості Кремнієвої Долини. Практично у всіх сучасних інтегральних схемах в тій чи іншій мірі використовується запропонована НОЙСОМ виробнича технологія.
Інтегральні схеми базуються на більш ранньому винаході - транзисторах компанії Bell Labs (1947 рік). Вони швидко найшли використання в радіо, телефонах і телевізорах. Однак електронні пристрої на базі дискретних транзисторів в індивідуальних корпусах виявлялися більш великими, менш надійними і споживали більше енергії, ніж думали конструктори. У перших інтегральних схемах вдалося розмістити кілька транзисторів на одному чіпі (прямокутній кремнієвій пластинці). Їх виробництво було дешевше, з’явилася можливість випуску великих партій продукції.
Досягнення в технології мікросхем відкривають дорогу до створення безлічі нових пристроїв. Джастін РАТТНЕР (Justin
RATTNER), старший співробітник Intel і технічний директор висловив п’ять припущень про те, як технологічні інновації в області екологічно безпечних обчислень, особистого життя, робототехніки, комунікацій і охорони здоров’я зможуть змінити світ в наступні роки.
Максимально екологічна обробка даних. Досягнення в області оптимізації енергоспоживання дозволять корпорації Intel знайти нові способи виявлення і використання джерел енергії для пристроїв побутової електроніки, які не потрібно буде підключати до електричної мережі, - це забезпечить максимально екологічну обробку даних. Для живлення персональних електронних пристроїв замість батареї можна буде використовувати тепло людського тіла, випромінювання веж стільникового зв’язку і навіть енергію, яка виділяється при натисканні кнопок смартфону у час відправлення електронної пошти. Енергоефективність майбутніх портативних ПК дозволить їм споживати значно менше енергії, щоб користувачі могли забути про проблеми, пов’язані з живленням від батарей.
Кращі умови для життя, роботи та розваг. Завдяки досягненням Intel у галузі багатоядерної обробки даних та в сенсорних технологіях комп’ютери зможуть розпізнавати людей, будівлі та інші об’єкти. Пульт дистанційного керування телевізором буде визначати, у кого в руках він знаходиться, і автоматично перемикатися на улюблені програми телеглядача. Оскільки число ядер в майбутніх процесорах Intel збільшиться багаторазово, масові суперкомп’ютери зможуть створювати візуальні ефекти з якістю кінозйомки, наприклад, у режимі реального часу будувати тривимірні пейзажі, що не відрізняються від природних. Завдяки наявності великої кількості ядер в вашому комп’ютері - настільному або мобільному ПК - домашнє відео з тремтячими зображенням перетвориться в матеріал професійної якості, а ви зможете користуватися функціями інтелектуального нелінійного монтажу та автоматично генерованими ефектами переходу.
Людиноподібна і мікроскопічна робототехніка. Сьогодні більшість роботів застосовується в виробничих приміщеннях, їх завдання щоб навколишнє середовище залишалось незмінними. Давайте уявимо собі домашніх роботів, здатних не просто пилососити килим або зображати прирученого динозаврика. Вони зможуть вивантажити посуд з посудомийної машини і акуратно скласти ваші шкарпетки. Найважливіше - здатність роботів до навчання, переміщення і використання довільних об’єктів, вони повинні вміти розпізнавати і оминати їх, а також пристосовуватися до нових ситуацій. В даний час сенсорними методами користуються риби, щоб за допомогою електричних імпульсів сприймати дотиком об’єкти, не торкаючись їх, такий же підхід можна буде реалізувати в домашніх роботах - і тоді вони зможуть захоплювати об’єкти неправильної форми, не розбиваючи їх. Не всі роботи будуть натуральної величини. Деякі з них будуть невидимі неозброєним оком. Уявіть собі мільйони таких мікророботів - «катом» (catom), які зможуть самостійно групувати в об’єкти довільної форми, здатні пересуватися, змінювати колір і форми. Портативний комп’ютер можна буде скласти (і покласти в кишеню), перетворити на мобільний телефон (щоб зателефонувати або надіслати текстове повідомлення) або перетворити на великий і плоский ПК - з клавіатурою і великим дисплеєм, зручним для виходу до Інтернету.
Безмежні можливості бездротових технологій. Повсюдне використання бездротових технологій відкриє доступ до широких можливостей через компактні персональні пристрої. Мобільний телефон чи мобільний інтернет-пристрій зможе автоматично виявляти інший дисплей, запам’ятовуючий або обчислювальний пристрій, що опинився поблизу, і підключатися до нього. Відеоконтент автоматично почне транслюватися з портативного пристрою на екран в автомобілі чи на плоский дисплей, який розташований на стіні у вітальні.
Підключення до мережі комп’ютерів для охорони здоров’я. Уявіть собі можливість спостереження за пацієнтом шляхом збору даних, які допоможуть виявити відхилення в його здоров’ї, зміні ходи або звичних дій. Можна розташувати по всьому будинку десятки, сотні й навіть тисячі крихітних комп’ютерів та об’єднати їх в сенсорну мережу. Ці бездротові датчики спеціалізованої мережі зможуть безшумно збирати дані, в тому числі відомості про освітленість, температуру, вологість або зміну ходи. Бездротові датчики передадуть зібрані дані по естафеті сусіднім пристроям і в остаточному підсумку на цільовий комп’ютер, де вони будуть опрацьовані або передані через Інтернет для подальшого аналізу. Отримана інформація допоможе поліпшити якість життя пацієнтів похилого віку, вони зможуть перебувати вдома, а не в стаціонарі. Зібрані дані дозволять також підвищити якість медичного догляду за рахунок попередження захворювання або його виявлення на ранній стадії, зменшення вартості лікування та полегшення догляду за хворим для членів сім’ї і медперсоналу. Завдяки бездротовим датчикам можна буде просто спостерігати за діяльністю людини, але виявляти поведінкові або фізичні проблеми у пацієнта, що, можливо, свідчать про загострення захворювання ,
повідомляє Itc.ua .
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|