Афганістан – держава, розташована в Піденно-Західній Азії. За площею вона майже така, як наша Україна. Але кількість населення утричі менша. Це тому, що в Афганістані 70 відсотків займає гірська місцевість з бідною рослинністю, хребет Гіндукуш з найвищими у світі вершинами. Понад 80 відсотків населення проживають в злиденних аулах. Три мільйони людей (20%) ведуть кочовий спосіб життя. Страшна бідність, відсутність належної медичної допомоги, масова неписьменність та висока смертність. Афганістан…
Цьогоріч в грудні виповниться 30 років з моменту введення радянських військових частин на територію цієї країни.
Що і які події передували трагізму?
До середини 70-х років це була одна з найвідсталіших країн світу. У квітні 1978 року афганський народ піднявся на боротьбу за краще життя, скинув монарха, проголосив Афганістан республікою. Нова влада взяла курс на соціалізм. Було видано закони про ліквідацію лихварської заборгованості, скасування калиму при одруженні, про наділення селян землею, яка раніше була власністю поміщиків. Влада запровадила початкову освіту, надала право афганським жінкам зняти паранджу. У мусульманських країнах такі закони були приречені на провал, бо суперечили нормам ісламу. Новий режим почав репресії проти духовенства, закривалися й руйнувалися мечеті. Племенні та етнічні вожді не визнавали нового уряду. Почали формуватися загони “маджахетів” (борців за волю). В країні спалахнула громадянська війна.
У грудні 1978 року між СРСР і Афганістаном був підписаний договір, згідно з яким Радянський Союз зобов’язувався переозброїти афганську армію. Керівництво СРСР на чолі з Леонідом Брежнєвим продемонстрував готовність надати “дружну” реальну підтримку. 27 грудня 1979 року були введені десантні радянські військові частини в Баграм, Кабул та інші великі міста.
Майже дві з половиною години не просихали сльози на очах у запрошених під час тематичного вечора пам’яті “Відлуння афганських гір”, що відбувся в Коломийській центральній районній бібліотеці.
Працівники культурного закладу вдало продумали сценарій, запросивши студентів і молодь, зокрема хлопців, колишніх воїнів-афганців Анатолія Нейлу і Михайла Іванюка, які розповіли присутнім про бойові дії в Афганістані, ознайомили з подіями на фотографіях. Анатолій Нейла співав багато пісень, написаних під час і після війни, а викладач історії професійно-технічного училища № 17 Богдан Калиняк розповів про історію виникнення воєнних конфліктів.
- 15 лютого – дата радісна і водночас сумна, адже дуже багато юнаків повернулися до рідних домівок у цинкових трунах, - наголосила головний спеціаліст відділу внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату Коломийської райдержадміністрації Галина Дрібнюк, - а ті, які серед нас – потребують підтримки як духовної, так моральної і фізичної.
Вона звернулася до хлопців зі словами піднесеного настрою, адже невдовзі юнаки поповнять ряди Збройних Сил України, виконуючи не інтернаціональний, а конституційний обов’язок перед Українським народом, побажала афганцям, щоб у їхні сни приходили тільки лагідні очі матері й коханої, синє небо й спів соловейка, квітучі яблуневі сади і довгожданий, жаданий мир.
Звучали також трепетні вірші, а тих, хто відійшов у вічність вшанували хвилиною мовчання. У неділю 15 лютого 2009 року, о 13 годині відбудеться мітинг-панахида біля Меморіального комплексу в м.Коломиї, повідомляє Прес-служба РДА.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|