40 депутатів Коломийської міськради проголосували минулого тижня на сесії за те, щоб вийти з числа засновників газети “Коломийський вісник”.
З проханням прокоментувати своє бачення цього незвичного рішення депутатів редакція “КП” звернулася до двох представників не лише різних політичних переконань, але й різних вікових груп.
Тамара ДУНАЄВСЬКА, депутат Коломийської міськради:
- Говорити про те, що з боку міськради при виході із засновників газети було якесь порушення законодавства, як це дехто пробує, абсолютно безпідставно. Товариство з обмеженою відповідальністю, створене свого часу в редакції “Коломийського вісника”, як і будь-яке інше, діє на добровільних засадах, отож як вхід, так і вихід з нього є справою кожного засновника. Міськрада такий же учасник правовідносин, як і інші співзасновники, тому вона, попередивши про свій вихід, нічого не порушила. Це приблизно так, як у відомому фільмі: “Хто ж його посадить, він же пам’ятник”.
Тим більше що, наскільки знаю з реакції на публікації “Коломийського вісника” і громадських організацій, і звичайних читачів, газета викликає чимало критичних зауважень. Тираж її останніми роками значно впав, порівняння з іншими газетами, які виходять у місті, вона не витримує. Міська рада має всі підстави вважати рівень висвітлення діяльності органу місцевого самоврядування в газеті незадовільним. Можливо, такий стан склався внаслідок того, що головний редактор забув, що таке колегіальний метод управління. У всякому разі, це враження залишилось після перевірки фінансово-господарської діяльності редакції, в якій брала участь і я. І ще залишилося враження, що ця діяльність непрозора.
Іван МАРУНЯК, Громадянська мережа ОПОРА:
- Комунальну пресу вважаю пережитком радянської доби, коли газети служили органам влади пропагандистськими рупорами. Тепер такі інструменти впливу на громадськість практично не діють, про це свідчить і слабка популярність комунальних видань. Тому, якщо розібратись, ця т. зв. міська й районна преса нікому не потрібна – ні громаді, ні органові влади. Громаді тому, що не подає об’єктивної, збалансованої інформації. Владі тому, що великі затрати на утримання газети. Інформувати громаду про свою діяльність влада може значно економнішим методом, видаючи звичайний бюлетень.
Отже, вихід міської ради із засновників “Коломийського вісника” – це збереження бюджетних коштів, надання газеті повної свободи й самостійності. Вважати це рішення боротьбою ратуші із ЗМІ, як на мене, безглуздо. Якщо газета подбала свого часу, щоб мати широку аудиторію читачів і бути прибутковою, вона не зникне в морі теперішньої преси. Якщо ж її ніхто не читає, то навіщо вона така? Робити з цього трагедії не варто. Я взагалі переконаний, що ЗМІ мають бути бізнес-проектом, мають думати передусім про прибуток. Лише це спонукатиме журналістів до пошуку цікавих і потрібних людям тем.
Джерело: “Коломийська правда” для Коломия ВЕБ Порталу
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|