рус.версия | Дмитро ФІРТАШ ще раз доводить, що недаремно заслужив репутацію людини з багатогранним підприємницьким талантом і міцною хваткою. Після фактичного усунення зусиллями ТИМОШЕНКО його посередницької компанії з міжнародного газового ринку, він близький до того, щоб отримати контроль не тільки над однією з українських силових структур, але й над найбільшим державним банком країни, який, за сумісництвом, є основним кредитором… НАК “Нафтогаз”. Схоже, зовсім скоро нас чекає другий раунд…
Новим помічником Дмитра Васильовича в освоєнні банківського сектора української економіки став голова правління державного Ощадбанку, Анатолій ГУЛЕЙ.
Призначений зусиллями регіоналів ще за часів другого прем’єрства Януковича, ГУЛЕЙ зарекомендував себе як хороший виконавець волі свого вищого керівництва, незалежно від політичного забарвлення останнього. Тому зовсім скоро ГУЛЕЙ чітко і без зайвих питань виконував інструкції вже нового Кабінету Міністрів щодо реалізації одного з головних пунктів передвиборчої програми Тимошенко - компенсації вкладів Ощадбанку СРСР. У свою чергу, і Президент, і “Регіони”, що перейшли в опозицію вимагали відставки ГУЛЕЯ, але особливих результатів досягти не змогли.
І ось тепер є всі підстави вважати, що у ГУЛЕЯ з’явився новий вищий керівник.
ФІРТАША та ГУЛЕЯ пов’язує давнє знайомство, земляцтво і навіть далекі родинні зв’язки. Їх сьогоднішня співпраця, за наявною у нас інформацією, почалася пропозицією ФІРТАША виступити головним консультантом в справі з придбання корпоративних прав банку “Надра” в обмін на частку в пакеті, що купувався. Прийнявши пропозицію, ГУЛЕЙ брав активну участь у всіх засіданнях НБУ з питань фінансової стабілізації банку “Надра” (в тому числі - і за широке висвітлення в подальшому в пресі питання рефінансування банку), і навіть у внутрішніх нарадах керівництва “Надр”.
Як повідомило наше джерело в “Ощадному”, на порядку денному держбанку стоїть ухвалення відразу декількох програм лояльності щодо банку “Надра” - по таких напрямках, як інкассаційні послуги, об’єднання мережі банкоматів, міжбанківське кредитування, співпраця регіональних мереж і т.д.
Тим часом, за результатами “газової війни” у ФІРТАША, що багато років комфортно займав свою нішу, виникла необхідність відвойовувати “плацдарм” і паралельно шукати альтернативні джерела фінансування головної довгострокової інвестиції - власного політичного проекту.
Одним з перших публічних кроків Дмитра Васильовича по відновленню власного status quo (статус кво) стало недавнє призначення члена його команди на посаду першого заступника голови СБУ.
Вже зрозуміло, що ще раніше ФІРТАШ провівши з секретаріатом президента успішні переговори про “оренду” підконтрольних Банковій членів спостережної ради Ошадбанка - п’ятірки, призначеної указом президента плюс представника парламенту, що представляв інтереси СЕМЕНЮК (цікаво, що троє з вищевказаних шести членів спостережної ради також є земляками і давніми знайомими ГУЛЕЯ і ФІРТАША).
Такий “блокуючий” пакет дає можливість ГУЛЕЮ спокійно працювати на нового шефа, хоч ще недавно президентська п’ятірка не припиняла спроб якщо не зняти, то, по крайній мірі, всіляко ускладнити його роботу.
В обмін на свій спокій, за наявною у нас інформацією, ГУЛЕЙ дав згоду на організацію за рахунок ресурсів Ощадбанку фінансової підтримки політичного проекту, очолюваного ще одним їх земляком - Арсенієм ЯЦЕНЮКОМ.
Пікантність ситуації полягає ще й у тому, що Ощадбанк зовсім нещодавно виступив в якості великого кредитора НАК “Нафтогаз”, якому, як відомо, згідно підписаних у Москві договорів, повністю перейшли функції “Росукренерго”. Про кредитувавши, за різними даними, на суму від 10 до 19 мільярдів гривень “Нафтогаз”, “Ощадбанк” тепер має повний доступ до всієї фінансової звітності НАКу. Більш того, в заставу по кредитах, напевно, були надані всі ті ж надходження від контрактів на транзит газу…
Секретаріат Президента, за нашою інформацією, у даному процесі навряд чи відіграє провідну роль - швидше за все, як і у випадку з новим першим заступником голови СБУ ХОРОШКОВСЬКИМ, з їхнього боку має місце банальна “продаж” місць. Де-не-де, а в подібних питаннях купівлі-продажу у Дмитра ФІРТАША є, скажімо так, деякий досвід і можливості.
Тим більше, що при відносно невеликих витратах для нього, він отримує ситуацію з потрійною вигодою. По-перше - вдала угода з купівлі банку “Надра”. По-друге - відпадає необхідність організовувати фінансування політпроекту “Молоде дарування” з власної кишені - замість неї з’являється можливість зробити це за рахунок коштів державного банку. Ну і по-третє - доступ до кредитної справи “Нафтогазу”, який дає масу можливостей для творчості.
У тому, що здатності до творчості Дмитру Васильовичу не займати, сумніватися нікому не доводиться.
Автор: Соломон ЛІБЕРМАН, Коломия ВЕБ Портал
Фирташ подготовил контрудар
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|