Працівники великих торговельних мереж уклали Меморандум, у якому вони просять Кабінет Міністрів виділити їм рефінансування у сумі 4 мільярди гривень. Випадок у світовій практиці – безпрецедентний. До цього державне рефінансування як засіб виходу з кризи використовували переважно до банків.
Продукти харчування в Україні дорожчають у шість разів швидше, ніж у Європі: на 24,5 відсотків на рік, проти європейського показника 4,1%. Удар цін відчув на собі кожен. Асортимент продовольства на полицях магазинів зменшився утричі, заклади торгівлі несуть збитки, а деякі просто закриваються. Щоб вивезти галузь із кризи і зупинити цінову лавину, власники торговельних мереж просять надати їм державне рефінансування, а простіше кажучи – дотацію з бюджету.
Це дасть змогу зменшити націнку на 25 найважливіших продуктів харчування до 10%. Адже ціни ростуть саме тому, що продавців та виробників продовольства залишили без обігових коштів, вважає президент Української торговельної асоціації Ігор БАЛЕНКО.
“Банківські системи сьогодні зупинилися. Тому ні виробники, ні роздрібна торгівля не можуть взяти кредитів. Між ними виникає конфлікт. Бо хтось же має заплатити за те, що товар вироблений і лежить на полицях. Оборотні кошти ідуть на повернення попередніх боргів, і врешті-решт недохват грошей покривається за рахунок покупців”, – каже БАЛЕНКО.
Комерційний директор однієї з великих торговельних мереж Ольга ШУЛЬЖЕНКО, яка з-поміж інших поставила свій підпис під Меморандумом, вважає, що чотири мільярди гривень – це той мінімум, який здатен зупинити ціни, збільшити асортимент і зберегти виробництво.
Експерт Центру антикризових досліджень Олександр ГРИНЕВИЧ в інтерв’ю Радіо Свобода погоджується з тим, що державні гроші допомогли б торговельним мережам отримати ті прибутки, на які вони сподівалися до кризи, повернути кредити і, можливо, трохи знизити ціни.
“Але давайте, подумаємо, що це означає. Простіше кажучи, на плечі державного бюджету намагаються перекласти ті збитки, які неодмінно мають понести під час кризи чи виробники, чи продавці продуктів харчування. Звісно, вони будуть повністю задоволені. Але бюджет не такий великий, і його реальний дефіцит ще більший, ніж раніше. На мою думку, гравці ринку продуктів харчування мають домовитися і розділити тягар кризи між собою, оптимізувати виробництво, шукати нестандартні рішення, а не способи отримати гроші в держави”, – підсумовує Олександр ГРИНЕВИЧ.
І навіть якби чотири мільярди гривень вирішили геть-усі цінові проблеми, виділити їх з бюджету зараз неможливо, каже заступник голови Федерації роботодавців України Василь НАДРАГА.
“Зараз не вистачає грошей для більш актуальних проблем: вкрай потрібна підтримка металургії, хімії, житловому господарству. І взагалі в держави зараз нема такого ресурсу. Головне у нинішніх умовах - підтримувати споживчий попит. Якщо у працівників інших галузей буде робота, зарплатня - вони купуватимуть товари. І виживе будь-яка торгівельна мережа”, – впевнений Василь НАДРАГА, повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|