Сьогодні у нелегкі часи можна часто почути від багатьох людей, що врятуватися від навколишнього безладу у суспільстві можна тільки десь віддалившись від цивілізації.
Ще задовго до фінансового краху в Україні родина поліських художників Василя та Вікторії Сіриків почала нехтувати благами цивілізації та подалася до лісу. Родина поселилася у власноруч збудовану невеличку хатинку між селами Стрибіж і Підлісне Червоноармійського району на Житомирщині.
Прагнули самотності - отримали… популярність. Бажання усамітнитися зробило лісову родину відомою на всю Україну. Майже щодня їх відвідують журналісти, митці та просто шукачі пригод. Місцева влада навіть установила дорожні знаки, які допомагають знайти будиночок Сіриків. Життя серед дикої природи вражає навіть режисерів, тому нещодавно режисер Василь Башинський зняв про дивну родину фільм “Назад у майбутнє” та презентував стрічку під час третього міжнародного фестивалю незалежного кіно ”КіноЛев”.
Відлюдьки часто згадують минуле життя серед цивілізації. Кажуть, що це було наче не з ними. Василь каже, що навчався у художній школі, малювати любив з дитинства. Потім було навчання в Одеському інституті, яке вільнодумний художник покинув ще не другому курсі. Молодик не міг сприйняти академізму та нудних лекцій.
Згодом одружився. Вікторія вперше побачила Василя у 12 років, на той час хлопець уже повернувся із армії. Через кілька років, коли Вікторії закінчила школу, вони “познайомилися” вдруге. Проговоривши із юнкою годину, Василь запропонував їй одружитися. Та пообіцяла подумати. Так тривало кілька місяців. Відгулявши весілля, молоді заробляли на життя мистецтвом.
Вікторія в усьому підтримувала чоловіка. І коли постало питання про пошук єднання з природою та відриву від міської суєти подружжя вирішило покинути добре облаштований дім та переселитися у віддалену місцину. Будуючи собі у лісі хатку, Сірики не зрубали жодного дерева, для оселі вибирали тільки повалені сухі стовбури.
Пояснюють це тим, що дерева мають душу, отож їх не можна вбивати, щоб згодом розкошувати. Стіни нехитрої споруди оббили дощечками, обмазали глиною, обклали очеретом. Вікнами служать обрізки скла.
За три роки лісового життя Сірики відкрили у хаті галерею своїх робіт, споруджують лазню, викупили озеро, зробили вулики. Харчуються виключно рослинною їжею, навіть риби не споживають. На зиму роблять запаси. І всупереч прогнозам мешканців ближніх сіл, добре почувають себе у холодну пору року.
З колишнім життям Сіриків поєднують хіба що недовгі поїздки до міста за покупками, які вони стараються звести до мінімуму Художники-відлюдьки вважають, що мільйони людей живуть зараз як біороботи. У сучасному світі пропадає духовність, нівелюються найважливіші цінності: любов, співчуття, добро.
До витоків, щоб вижити. Отож, коли людство хоче вижити, то потрібно повернутися до способу життя наших предків, перевіреного століттями. Хоча житомирян мають різні думки щодо митців-диваків. Чимало доволі скептично ставляться до їхнього способу життя. Олії у вогонь підливає й те, що молодший син художників, восьмирічний Степан, не ходить до школи. Старший, вісімнадцятирічний Тимофій, який закінчив тільки п’ять класів школи (!!!) зараз живе у батьківській квартирі та шукає віддалену місцину для побудови свого житла подалі від цивілізації.
Його брат, кілька раз пішовши до сільської школи, навідріз відмовився відвідувати навчальний заклад. Каже, що там його нічому не навчать. Батьки, поважаючи думку сина, більше його не примушували. Сірики вважають, що домашнє навчання малювання та основ скульптури, яке у майбутньому дозволить хлопчику утримувати себе й майбутню родину набагато важливіше за усі марні премудрості, якими начиняють у школах дітей. Щоправда Степан добре читає, пише, знає математику. Подружжя художників зараз мріє створити місто майстрів, де б люди займалися малюванням, гончарством, скульптурою, ткацтвом та інтелектуальною творчістю.
Автор: Галина ПЛУГАТОР, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|