Термін минув, проте депозити не повертають. Тема із поверненням, тобто, неповерненням депозитів хвилює сьогодні багатьох українців. Чиновники обіцяють – проблема залишається. Остання обіцянка за Президентом. Віктор ЮЩЕНКО звернувся до НБУ із проханням покарати банки, які не повертають депозити.
Термін депозитного вкладу у Сергія закінчується 4 лютого. Однак, банк його попередив: свого депозиту він не отримає аж до літа, лише відсотки: “Банк, один з найбільших банків України перестав повертати депозити, термін яких завершується, до літа цього року. У мене 4 числа закінчується термін депозиту. Відповідно, мене уже попередили, що депозит мені поки що не віддадуть, а віддадуть тільки відсотки”.
Сергій розповідає, що він уже не вперше стає жертвою неспроможності української банківської системи, це траплялося і раніше. Щоправда, тоді вклади вдалося повернути завдяки Фонду гарантування внесків. Тепер же, побоюється Сергій, такий варіант не спрацює.
Національний банк має покарати банки, які не повертають, або затримують депозити. Із таким листом до НБУ звернувся Президент. На думку Віктора ЮЩЕНКА, відмова банків повертати гроші вкладників загострює соціальну напругу. Тож він вимагає від Володимира СТЕЛЬМАХА перелік банків, які порушують умови депозитних договорів. ЮЩЕНКО вважає, що НБУ має покарати ці установи.
Сьогодні окремі комерційні банки опинилися на межі банкрутства, каже в інтерв’ю Радіо Свобода економіст Олександр ЖОЛУДЬ. Однак, Нацбанк не розпочинає процедуру їхнього банкрутства, і не вживає якихось оздоровчих заходів.
“По-перше, через те, що є можливість поганого сигналу для ринку. А по-друге, це дуже часто стосується малих та середніх банків, і у НБУ просто не вистачає кваліфікованого персоналу, аби ставити керувати цим банком у процедуру його оздоровлення чи ліквідації”, – зазначив Олександр ЖОЛУДЬ.
НБУ має достатньо механізмів впливу на банки, зазначає радник голови правління одного з комерційних банків Олександр ОХРІМЕНКО. Нацбанк може штрафувати банки та вживати інші санкції. Проте є і нормативи ліквідності. Тож ситуація виглядає суперечливо: “З одного боку є потреба віддати гроші. З іншого – віддати їх, не порушивши нормативи банк не може. І знову ж таки НБУ може покарати його з іншого боку, що він порушив норматив”.
Однак, вкладники мають право і повинні вимагати свої внески, зазначає Пан ОХРІМЕНКО: “Перш за все пишеться заява банку, лист-повідомлення, щоб була підстава говорити, що ви скаржилися банку. Таку ж саму скаргу потрібно відправити у відділення Національного банку, але не центральне, а по Києву та Київській області. Тобто, ви фактично фіксуєте порушення, і вже з цього часу банк по відношенню до клієнта виходить винним. Якщо ж все це відбулося, але ніяких дій з банку не поступило, тоді потрібно звертатися до суду, подати позов. Причому, людина має право навіть порахувати втрачену вигоду”.
Експерти ж зазначають: один із дієвих механізмів наведення дисципліни із виплатою банківських депозитів – це оприлюднення негативного рейтингу банків, які найчастіше затримують чи не видають внески, повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|