29 січня у Києві презентовано українські фільми, які рівно за тиждень у рамках міжнародного кінофестивалю “Берлінале” знайомитимуть глядачів із сучасним кіно України. При чому ідеться і про участь стрічок у європейському кіноринку, і про конкурсний показ. Організатором презентації сучасного кіно України виступає Українська кіно-фундація за підтримки міжнародних благодійних фондів і приватного капіталу, повідомив президент Кіно-фундації Андрій Халпахчі, для якого відкриття сучасного кіномистецтва України стало покликом і сенсом життя (за власними словами метра).
5 лютого Берлін уже в 59 раз зустрічатиме метрів і зірок європейського і світового кіно, серед яких уперше за останні 7 років будуть присутні українці. Присутні не як гості чи спостерігачі, а саме як учасники “Берлінале”. П’ять фільмів матимуть так звані “ринкові покази” у рамках європейського кіноринку фестивалю. Це – “Живі” Сергія БУКОВСЬКОГО, “Мелодія для шарманки” Кіри МУРАТОВОЇ, “Райські птахи” Романа БАЛАЯНА, дебютний фільм Марини КОНДРАТ’ЄВОЇ “Одного разу я прокинусь” та повнометражна анімаційна стрічка “Пригоди бравого вояка ШВЕЙКА” Ріната ГАЗІЗОВА.
Андрій ХАПЛАХЧІ розповів: “Конкурсна програма берлінського фестивалю складається з повнометражних картин і з короткометражних фільмів, це дві головні програми “Берлінале”. Крім того, є секція “Панорама”: вона не є конкурсна, там є окремі свої нагороди. Уперше Україна сім років тому приймала участь у конкурсній програмі, це був анімаційний короткометражний фільм КОВАЛЯ “Трамвай номер 9”, який тоді отримав “Срібного Ведмедя”.
Цього року, у конкурсному показі Україну представлятиме короткометражка “Діагноз” Мирослава СЛАБОШПИЦЬКОГО.
А участь згаданих вище українських стрічок в європейському кіноринку Андрій ХАЛПАХЧІ назвав “кроком до позначення України на світовій мапі кіно”.
“Великою частиною “Берлінале” є європейський кіноринок: ця індустріальна складова кінематографу стала більш суттєва, ніж фестивальні конкурсні події. Бо кіно давно вже стало індустрією, і європейські країни збагнули, що не тільки фестивальні нагороди, – щось треба робити, щоб німецькі, французькі, італійські стрічки були конкурентоспроможними. Сподіваємося, європейські дистриб’ютори зацікавляться українськими фільмами, адже ми пропонуємо широкий спектр тем і напрямків”, – зазначає Андрій ХАЛПАХЧІ.
Він та українські митці – учасники цьогорічного “Берлінале” переконані: ні міжнародна криза, ні політична нестабільність в Україні, ані антиукраїнська кампанія, розгорнута Росією в Європі, не завадять сучасному кіномистецтву України проторувати свій шлях до серця європейського глядача. І таким чином створити позитивний імідж Україні як державі талановитих і наполегливих митців, повідомляють Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|