На питання читачів “Комсомольської правди в Україні” відповів головний рятувальник країни В.ШАНДРА.
Проблем з фінансуванням не буде
- Добрий день. Я живу у Києві, звати Дмитро. Вже роки говорять про будівництво саркофага на Чорнобильській АЕС. Чи буде саркофаг і коли?
- Нове Укриття побудують згідно з графіком - до 2012 року. Зараз на ЧАЕС проводиться велика робота. У квітні минулого року нам вдалося, нарешті, вивезти з першого, другого та третього енергоблоків все ядерне паливо. Це дозволило повністю зупинити перший і другий блоки. Вже завершена стабілізація конструкцій Об’єкту Укриття, і це дає гарантію безпеки як мінімум на 15 років. Влітку цього року ми завершимо проектувальні роботи, відразу ж почнемо будівництво нового безпечного укриття. Всі роботи контролюються нашим міністерством та світовою спільнотою, яка виділяє кошти. Два рази на рік – у липні та грудні – проводяться асамблеї Ради країн-донорів Фонду ядерної безпеки та Чорнобильського фонду Укриття. На цих нарадах Україна і Европейський банк реконструкції та розвитку постійно звітують перед країнами-донорами, як використовуються їхні гроші. Можу сказати, що на останньому засіданні 15 грудня було визнано, що роботи виконуються за графіком. І друга приємна новина: країни-донори Україну запевнили, що, незважаючи на фінансову кризу, проблем з фінансуванням будівництва саркофага не буде.
- Меня зовут Сергей, я из Киева. Останнім часом багато говорять, що на Чорнобильській АЕС відбулося чергове ЧП. Розкажіть, що ж там сталося насправді?
- Можу вас запевнити, в останні кілька років серйозних ПП на ЧАЕС не було. Все це завдяки щоденній праці великого колективу фахівців, який забезпечує безпеку станції та Чорнобильської зони відчуження. Крім того, в зоні ЧАЕС встановлено більше сотні датчиків: на самій станції, в Дніпрі, в свердловинах, які контролюють грунтові води, на землі і в повітрі. Проводяться постійні виміри, ситуація контролюється. У 2008 році на території Чорнобильської зони було 20 лісових пожеж, всі вони ліквідовані. Я з величезною повагою ставлюся до людей, які працюють в особливо шкідливих умовах, зокрема на Чорнобильській АЕС.
Скорочень не передбачається
- Марина з Дніпропетровська турбує. Зараз скрізь звільняють та урізали зарплати. Як йдуть справи у вашому відомстві? А чи не вийде так, що гасити пожежі буде нікому?
- Наші витрати залишилися на рівні 2008 року. Нещодавно в МНС відбулася підсумкова колегія, на якій ми поставили завдання перед начальниками головних управлінь, департаментів, спеціальних аварійно-рятувальних загонів та інших підрозділів: ні в якому разі не зменшувати кількість працівників. Адже це може вплинути на виконання наших завдань з порятунку людей. Тому скорочень не передбачається. Ми прийняли рішення скоротити витрати в центральному апараті до 20%.
- Мене звуть Олександр, живу в Ужгороді. У Києві то й справа купують нову техніку, а як же бути з регіонами, адже у нас рятувальники їздять на техніці 70-х років?
- Кризовий бюджет 2009 року зроблений так, щоб зберегти здатність МНС виконувати свої прямі завдання. Зарплата у нас залишилася на тому ж рівні. Не буде і скорочення аварійно-рятувальних сил. До речі, для центрального апарату ми не купили жодної машини. У 2008 році закупили техніку для рятувальників на 250 млн гривень, причому вся вона пішла саме в регіони. Оновлення поступово йде, але існує колосальна проблема: у нас 85% техніки, яку вже треба списувати. В минулі роки на матеріально-технічне оснащення грошей не виділялося. Зрозуміло, що замінити все за один рік просто нереально. У цьому році близько 894 млн грн предбачається у Стабілізаційному фонді саме на матеріально-технічне переоснащення МНС, але питання в тому, як цей Фонд буде наповнюватися. Плануємо купувати пожежну техніку у державному підприємстві Пожспецмаш у Прилуках Чернігівської області, а також на КРАЗ, інших машинобудівних заводах України. Закуповуємо і авіатехніку. Влітку минулого року було створено авіаційний аварійно-рятувальний загін, який базується у Ніжині. До його складу увійшли чотири нових протипожежних літаки Ан-32П, які вже відмінно проявили себе під час ліквідації літніх пожеж. І навіть багато в чому перевершили очікування фахівців.
На ліквідацію паводку в Західній Україні витратили 4 млрд гривень
- Це Леонід зі Львова. На Закарпатті зараз знову повені. А можна якось один раз побудувати дамби, мости? Або ж ці гроші туди просто не доходять?
- На запобігання надзвичайної ситуації потрібно витратити у 20 разів менше коштів, ніж на її ліквідацію. Повінь у Західній Україні це доводить. Щоб уникнути катастрофічних наслідків в майбутньому разом з Державним комітетом водного господарства ми розробили спеціальну протипаводкову програму на річках Дністер, Прут та Сірет. Вона розрахована на 17 років, і на її виконання потрібні чималі кошти, близько 30 млрд грн. Адже на ліквідацію лише одного паводка в Західній Україні було витрачено понад 4 млрд грн. У плані запобігання паводків вже багато чого зроблено. На Прикарпатті, наприклад, зведено кілька дамб, побудовано два спеціальних польдера, які зможуть затримати близько 110 млн кубометрів води. Такі ж програми є і в Закарпатті. Я переконаний, незважаючи на фінансову кризу, ці протипаводкових роботи потрібно проводити обов’язково.
- Добрий день. Павло з Києва турбує. Скільки років потрібно пропрацювати в МНС, щоб отримати житло та гарну зарплату?
- На жаль, проблема забезпечення житлом наших співробітників вирішується повільно. У 2008 році ми дали рятувальникам 165 квартир, в основному людям, які безпосередньо ліквідують надзвичайні ситуації. Вже на початку цього року ми здали 48 квартир у Хмельницькому, ключі від нового житла отримала і 41 сім’я в Лисичанську Луганської області. У найближчому майбутньому 31 квартиру отримають працівники МНС у Феодосії. Ми намагаємося робити все, щоб наші рятувальники мали житло. Що стосується оплати праці, ми повинні прийти до системи, яка є у всіх цивілізованих країнах. Рятувальники, льотчики, піротехніки повинні отримувати зарплату, за яку вони б змогли купити собі квартиру або взяти іпотеку. Переконаний, зарплата рятувальника має бути як мінімум на 20% вище, ніж у середньому по промисловості країни.
До Євро-2012 запрацює єдина служба порятунку
- Здрастуйте, турбує Ірина, Київ. Кажуть, що в Україні скоро з’явиться служба 911. Чи правда це і чим вона буде відрізнятися від нашої пожежної?
- У нас буде служба не 911, а 112. Це загальноприйнятий европейський номер екстреного виклику. Він використовується як у Євросоюзі, так і в Росії. Це буде не просто номер, на який можна зателефонувати, а новітня служба п’ятого покоління. На 112 будуть працювати кваліфіковані диспетчера, які визначать, яка саме допомога потрібна потерпілому, і відповідно направлятимуть екстрені служби, будь то пожежна, міліція, швидка або комунальні служби. Створити таку систему не так-то й просто. Адже всі машини та служби повинні бути оснащені спеціальними системами, датчиками GPRS. Також вони повинні бути пов’язані системою обміну інформацією як між собою, так і з центральним диспетчерським пунктом. Ми плануємо впровадити систему 112 в Україні до 2012 року. Вже зараз працюють пілотні проекти у Львові, Харкові та Києві, але поки що лише в системі 01. Йде величезна робота у частині об’єднання технічного обладнання, виписані технічні умови разом з усіма структурами, які будуть працювати в цьому сегменті: МВС, Міністерство охорони здоров’я, комунальні служби, Держкомзв’язку. Є й проблемні питання, зокрема фінансування. Сьогодні ми виходимо на досить серйозний рівень підготовки, і я впевнений, що до Евро-2012 єдиний номер екстреного виклику буде працювати.
Упорядкували: Олександр Федченко, Микола Лещук, Валерий ЖЕВАЧЕВСКІЙ
Джерело: Комсомольская правда в Украине
Переклад: Петро ВОЛЯ, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|