Володимиру МАШТАЛЕРУ, міському голові Коломиї до 1994 року, довелося працювати під пильним прицілом тодішньої громади, не байдужої до релігійних, культурних і соціальних проблем, в умовах розвалу економіки колишньої імперії, коли були суцільні дефіцити, талони на продукти й довжелезні черги. Він мусив разом із депутатами першого демократичного скликання розв’язувати питання водо-, тепло-, газопостачання, очисних споруд, неможливих для їзди доріг, будівництва та інші.
З виміру тих років пан Машталер погодився оцінити найболючіше на сьогодні для держави загалом, так і для міста зокрема:
– Пане Володимире, економічна криза в Україні й світі – сьогодні найвдячніша тема для дискусій в усіх ЗМІ. Ваша думка з приводу цього?
– Криза однозначно в головах наших політиків, як у вищих ешелонах влади, так і на місцях. Чому в усіх країнах рівень інфляції на межі 10%, а в нас – 60? Нам постійно вішають на вуха якісь клюски, а ми маємо вірити всьому. Чому постійно виникає одна й та ж проблема з газом? Адже Україна видобуває 22 млрд. кубометрів газу, а для населення необхідно лише 20. Хіба не можна користуватися своїм, а підприємства, які не на балансі держави, могли б закуповувати для себе газ за європейськими цінами. А то виходить щонайменш дивна ситуація: українці зі своїх кишень дотують злодіїв. То, може, досить?
Також мене як споживача турбує, куди поділися ті 16 мільярдів, які виділив нашій країні для подолання кризи МВФ і які з відсотками віддаватиме не одне покоління простих українців. Відомо, що частину з цих грошей – 4,5 мільярдів – спрямовано в банк “Надра”. Але як це покращило життя вкладників? Я теж серед тих, хто досі не може повернути власні заощадження, які довірив цій фінансовій установі. То як мене захистила держава? Так, як у випадку з колишнім державним банком “Україна”? Таке враження, що нас упевнено ведуть до дефолту. Але ж це означає, що держава три роки практично заблокована. Якщо Росія в таких умовах змогла вижити, бо мала з чим вийти на світовий ринок, то для України з її розваленою економікою це катастрофа.
– Ще одне питання, яке загострюється з кожним роком незалежності, це криза комунальної галузі. Як Ви гадаєте, пане Володимире, чи може бути виходом із становища поява на ринку надання таких послуг приватних фірм?
– Переконаний, що дбати про стан каналізації, водо- і теплопостачання, вивезення сміття – це функції міської влади, інших, важливіших, у неї не має бути. Місцеве самоврядування у всьому світі займається цим. А результат самі бачите. Якщо й дозволити приватним компаніям працювати в цій галузі, то тільки під жорстким контролем з боку посадовців. Бо ми вже одного разу випустили джина з пляшки – віддали міськавтодор у приватні руки, а вони практично монополісти: яку ціну хочуть, ту й ставлять, відремонтують з горем пополам якусь вулицю, то й добре. Тому думаю, що міський голова має бути перш за все зацікавлений у збереженні для громади комунальних служб. Нема коштів? Брати позику в банку, врешті віддати під заставу ратушу, але подбати про гідні умови життя коломиян.
Автор: Оксана ПАЛІЙ, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|