” У нас не було вибору! У нас залишалася лише спроба відкинути назад русскіх”
Росія і Грузія ставлять в провину один одному відповідальність за ескалацію кризи на Кавказі. Грузинський Президент звинувачує Росію в тому, що вона давно планувала війну проти його країни.
- Пане СААКАШВІЛІ, чому інформація про те, хто розпочав цю війну настільки суперечлива?
- Провиною тому русская пропаганда. Русскіє також говорили про 2000 вбитих і про геноцид, коли ніхто не загинув. Русскіє направили у південносетинське місто Цхінвалі 50 журналістів, перш ніж війна взагалі почалась. Русскіє вже давно ” завели” свою пропагандистську машину.
- З грузинської сторони, війна почалася з русскої провокації, із-за чого Ви віддали наказ ввести війська до Південної Осетії.
- Не було введення грузинських військ! Південна Осетія розташована в Грузії, там ще до цього перебували грузинські солдати. У нас не було вибору. У нас залишалася лише спроба відкинути назад русскіх.
- Незалежні політичні інститути у Вашій країні, як, наприклад Міжнародна кризова група (International Crisis Group) кажуть, що Ви ще в квітні мали намір направити грузинських військових в Абхазію.
- Це не так. У нас були лише плани зайнятися посиленим озброєнням поліції, тому що за нашими даними росіяни збиралися ввести війська в Абхазію. Ми не розраховували на те, що вони вторгнутися в Південну Осетію.
- Як після цієї війни Грузія збирається стати привабливою для Південної Осетії і для іншого ворохобників регіону Абхазії?
- Хто такі абхазців і південні осетини? Ви маєте на увазі людей, які сьогодні там живуть чи також ті 500 тисяч, які були вигнані з Абхазії? І Ви також маєте на увазі ту іншу половину нинішнього населення Південної Осетії, яка повинна була втікати в ході громадянської війни в 1992 році!
- Багато років Ваша країна страждає через прагнень цих регіонів отримати незалежність. Могла б Грузія жити з незалежною Абхазією і незалежною Південною Осетією, якщо б за це вона стала членом НАТО?
- Ні. Ці регіони не на шляху до незалежності, вони просто окуповані росіянами. Ми ніколи не капітулюємо! Але, звичайно, ми не хочемо примушувати Південну Осетію з допомогою сили. Зближення тривалий процес.
- Чи була помилка в тому, що Захід не прискорив прийняття Грузії в НАТО?
- ПУТІН планував свій напад на Південну Осетію вже кілька місяців. Ніхто на Заході не міг підозрювати, наскільки серйозними були його плани. Навіть ми були здивовані.
- Американці у цій кризі виявилася надійним партнером?
- Вони зробили все, що в їх силах. ПУТІН знав, що з американської сторони перед собою він має ” храмаючу качку” , президента, який скоро покине свій пост. Він скористався цією ситуацією.
- Що Ви очікуєте від європейців?
- Нам потрібна допомога для відновлення Грузії, ” грузинський план МАРШАЛЛА” . До того ж Европа повинна показати русскім, що їм не зійде з рук окупація Грузії. Вкрай важлива роль Німеччини. Німеччина друг Росії ” номер один” , так само як ми її ворог ” номер один” . Це щасливий випадок, що Федеральний канцлер Німеччини Ангела МЕРКЕЛЬ з колишньої НДР і знає русскіх. Німеччина повинна зараз використовувати свою сильну позицію. Росія повинна відчути, що їй це буде легко, що не можна просто взяти і окупувати регіон в Грузії. Якщо европейці зараз не будуть діяти, то русскіє продовжать цю політику анексії і в Україні, і в Естонії, і в інших країнах, за прикладом того, як це робив СТАЛІН.
- Що має відбутися, щоб Росія і Грузія стали спілкуватися один з одним конструктивно?
- Ми, грузини, у будь-який час готові до відкритих відносин. Перший крок був би в тому, щоб русскіє просто підійшли до телефону, коли ми їм дзвонимо. Під час кризи вони цього не робили, і зараз вони цього теж не роблять. Одночасно ми відкриємо консульства на нашій території.
- Ваш попередник на посаді президента Едуард ШЕВАРДНАДЗЕ і його попередник Звіад ГАМСАХУРДІА поламали на русскіх зуби. Це доля кожного грузинського президента?
- Ні, у жодному разі ні! Росіяни ненавидять мене так само, як вони ненавиділи ШЕВАРДНАДЗЕ, коли він був Президентом. Але якщо ми підемо далі шляхом, по якому ми пішли, ми будемо економічно зростати абсолютно незалежно від Росії.
Від Коломия ВЕБ Портал: Інтрев’ю із Президентом М.СААКАШВІЛІ відбулось ще у жовтні минулого року, але ми переклали та розміщуємо його тут і тепер, для того щоб більше Українців знали позицію братньої Грузії. І просимо звернути увагу, що слова Президента СААКАШВІЛІ про Україну здається знайшля своє підтвердження…
Автор: Ванесса де л’ОР
Джерело: Cicero
Переклад: Петро ВОЛЯ, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|