Демократія по-русскі. У переддень Нового року, коли росіяни готувалися відзначити найулюбленіше свято, Президент Дмітрій МЄДВЄДЄВ підписав – і тим самим ввів у дію – законопроект, що по суті означає, що влада перестали робити вигляд, ніби у Росії існує демократія. Новий закон скасовує участь присяжних у судових процесах за такими звинуваченнями, як державна зрада, масові заворушення, саботаж, шпигунство і тероризм – тому, що МЄДВЄДЄВ називає “злочинами проти держави”.
Ці справи тепер буде розглядати колегія з трьох суддів, за відсутністю присяжних засідателів з числа простих громадян. Це означає, що Кремль скасовує одну з останніх сфер існування індивідуальних прав (особливо стосовно інакомислячих, що негативно відносяться до режиму), і скочується до встановлення в країні тоталітарного режиму, нагадує про часи диктатора Йосипа СТАЛІНА.
Скасування участі присяжних виглядає особливо зловісним, якщо розглядати її в поєднанні з іншим законопроектом, який “пробивает” Прем’єр-Міністр Владімір ПУТІН. Він пропонує розширити визначення державної зради, включивши в нього будь-які дії, спрямовані проти “конституційного ладу, суверенітету і територіальної цілісності” Росії. Аналогічним чином, поняття “шпигунство” має поширюватися на передачу інформації іноземним неурядовим організаціям (НУО) – по суті, будь-яка діяльність, що загрожує внутрішній безпеці, буде вважатися шпигунською. Законопроект з розширення визначень зради і шпигунства ще не пройшов через парламент, але швидше за все, буде прийнятий. Коли він набуде чинності закону, критиків режиму буде куди простіше затримувати, виставляти перед колегією з трьох суддів і засуджувати на тій підставі, що їхні дії загрожують безпеці країни. Вже одне побоювання потрапити під дію подібної процедури різко обмежить свободу слова.
Прибічники скасування участі присяжних в таких процесах стверджують: сьогодні у держави немає достатніх інструментів для захисту громадян. Глава Думського Комітету з безпеки Владімір ВАСІЛЬЄВ заявляє, що суд присяжних, особливо в Сєвєрокавказском регіоні, закінчується виправдовувальними вердиктами, оскільки засідателі належать до того ж роду або клану, що і обвинувачені. Тим не менш, такий радикальний крок, як скасування суду присяжних, перетворює саму державу в інструмент терору.
Сьогодні МЄДВЄДЄВ і ПУТІН намагаються повернути час назад. Суд присяжних вже скасовували - у 1917 році, коли владу в державі захопили большевікі. Він був відновлений у 1993 році в рамках програми демократичних реформ, покликаних покінчити з всеосяжним контролем держави над життям громадян. Його нинішнє скасування послідувало за ще одним актом узурпації влади – збільшенням терміну перебування президента на посаді з чотирьох до шести років, що дуже багато хто сприйняв як підготовку до повернення ПУТІНА на пост глави держави. І на цей раз влади у нього буде більше, ніж колись.
Західні лідери повинні рішуче засудити систематичний демонтаж російської демократії. Якщо замахи на неї не припиняться, і проти них не виступлять самі росіяни, в країні буде звучати тільки один голос – голос тиранії.
Джерело: The Washington Times, редакційна стаття від 07 січня 2009 року
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|