Хто вони, репресовані більшовицьким режимом? Це переважно діти українських селян, які пережили голод 1932-1933 рр., величезну бойню, розв’язану двома тоталітарними системами, що намагалися захопити нашу прабатьківську землю і знищити національну ідею й утвердити свої антиукраїнські порядки. Особливо жорстоким виявився червоний окупант, який почав насаджувати свої антинаціональні та антихристиянські закони, що призвело до великого спротиву нашого селянина - почалася боротьба не на життя, а на смерть. Горіли українські села, масово гинув народ, а непокірних заганяли у товарні вагони і везли на сибірські неосяжні простори, щоб розсіяти на них цей люд на загибель.
Але глибоко віруючий у Бога український селянин не загинув, всупереч планам окупанта України, повернувся на свою землю, хоч уже немолодим і нездоровим, бо сибірська неволя своє взяла. Його довго не прописували, гнали якнайдалі на схід, а він усе переніс і дочекався таки незалежної Української держави.
З часом діти гнаних у Сибір стали пенсіонерами і сьогодні потребують морального та соціального захисту, проте їх обдурюють і в незалежній Україні, топчуть їх моральну честь і гідність. У цивілізованому світі моральним обов’язком держави є піклування про старих і немічних, а тим більше про тих, хто своє життя, свою молодість і здоров’я поклав на вівтар свободи нації. А що маємо ми? Мене з мамою і п’ятьма меншими вивезли в Сибір за 19 -літнього брата, який став на герць із бандитськими угрупованнями НКВД і МГБ, що чинили тяжке зло в Україні. Брата замордували на слідстві і судили посмертно на десять років таборів, щоб конфіскувати наше майно. В моєму селі Зушицях на Львівщині без причини спалили частину дворів, згвалтували 16-літню Катерину ВАНЬКЕВИЧ, яка не мала ніякого стосунку до визвольного руху, після чого закололи її багнетами і сховали під копицею пирію. Гранатою в хаті вбили господаря Івана БОСОГО, його дочку та поранили решту членів родини тільки за те, що не дали їм горілки.
Такі звірства творились у всіх селах Західної України. І цих бандитів нині за тяжкі злочини над українським народом Кабінет Міністрів України постановою №69 від 8 лютого 1994 року прирівняв до учасників бойових дій 1944-1952 рр. на території Західної України як ліквідаторів “диверсійно-терористичних груп бандитизму”! Нині вони мають великі пенсії, пільги і нагороди, хоч є “п’ятою колоною” проти української державності. А ті, хто боровся, віддав своє життя за свободу українського народу, переніс тяжку неволю в Сибірі, отримали… “реабілітацію”.
Прикро, що Законом “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні” нинішня влада маніпулює, щоб нещасним старим нічого не повернути з того майна, що було конфісковано в їхніх батьків. Цей закон видала в квітні 1991 р. ВР УРСР, і, без сумніву, його розробляли в кабінетах Кремля для Росії та України. Але тлумачення його в Україні фальшивіше, ніж на теренах Росії. Наприклад, ст. 1 говорить: “Вважати реабілітованими осіб, які з політичних мотивів були необгрунтовано піддані репресіям позасудовими органами, в тому числі двійками, трійками, особливими нарадами КДБ…”. У повоєнні роки із Західної України вивозили до Сибіру за рішенням “Особливої наради” при МДБ СРСР. В Росії на підставі ст. 1 і 6 нашим землякам по нещастю зараховують стаж до пенсії у потрійному розмірі - час перебування під спецкомендатурою, а ВР України своєю постановою №3812-XII від 24.12 1993 р. заперечує ці пільги депортованим в Україні.
Законом України “Про пенсійне забезпечення” ст.77 п.”г” передбачено: “Репресованим пенсії підвищуються на 50 відсотків - тим, що карались у таборах, і на 25 відсотків - депортованим від мінімальної пенсії за віком”. Але наша влада явно діє по-більшовицьки: різниця лише в тому, що при тоталітаризмі були суди і “двійки”, “трійки” та “особливі наради”, а нині в Україні всі ці функції виконує Кабінет Міністрів, який нівелює закони України, діючи за своїми постановами. За однією з них - №1 від 03.01.2002 р. - тривалий час доплату до пенсії репресованим нараховували не від реальної мінімальної пенсії, а від сміховинної суми 19 грн. 91 коп. Зокрема, політв’язням - 9 грн. 90 коп, депортованим - 4 грн. 90 коп.. А з жовтня 2008-го (постанова №654) при чинному законі ця добавка до пенсії вже становить десять відсотків прожиткового мінімуму політв’язням і вісім - депортованим. Мені ж, репресованому пенсіонерові-науковцю, і цю доплату заблоковано. Хіба не більшовицький це метод урядування, де людина нічого не значить?
Нині моя наукова пенсія на 100 відсотків менша від реально заробленої, і в незалежній Україні немає кому цю наболілу проблему справедливо вирішити. Хоча би, перш за все, порівняти в соціальній площині тих, хто боровся і постраждав за свободу українського народу, і тих півтора мільйона, хто в Україні виконував накази комуністичного режиму - душив наш народ (їх пенсія - 300 доларів на місяць або щорічно 5,42 мільярда доларів). Та й чому їх має утримувати Україна, а не Росія - спадкоємиця СРСР? І про це не маємо права мовчати.
Автор: Степан ПРИЙМА
Джерело: Галичина
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|