В селі Гута, що на Прикарпатті, проходило засідання Національного форуму міст-партнерів Муніципальної програми управління і сталого розвитку, що впроваджується ПРООН. Ця програма діє в Україні вже чотири роки. На сьогоднішній день до реалізації її долучилося 22 міста. Вони виконують 28 проектів в рамках цієї програми. Загальна вартість цих проектів - три мільярди гривень, а головна умова - залучення громади до вирішення місцевих проблем.
Своїми думками щодо впровадження цієї програми діляться:
Юрій ГЕРЖОВ, Вознесенський міський голова (Миколаївська область):
- За великим рахунком, особливих проблем з впровадженням проектів програми у нас не було, за винятком однієї. В основі реалізації цієї програми лежало наступне: всі кошти - і ООН, і бюджету - акумулюються на рахунку малої громади. І тут виникали певні проблеми з казначейством, Бюджетним кодексом. Але з часом ми врегулювали ці процеси і вони вже не є перешкодою. Як на мене, ця програма легко адаптується в наше законодавство. Однак, щоб громада зажила нормальним життям, потрібно більше фінансів залишати саме у неї.
Микола БОРОВЕЦЬ, Новоград-Волинський міський голова (Житомирська область):
- Найголовніше для кожного міського голови - подолати пасивність громади. Якщо не вдається долучити до вирішення проблем безпосередньо громаду, все інше не буде мати великого результату. Ми навчилися це робити завдяки Муніципальної програми сталого розвитку, з якою співпрацюємо з 2005 року.
Валерій ВЕСНЯНИЙ, Тульчинський міський голова (Вінницька область):
- Складніше всього було домогтися, щоб люди повірили в ці проекти. Так як вони говорили: недарма тут швейцарці ходять, что-то, напевно, задумали, а потім відберуть садки чи інше комунальне майно. Але згодом, коли ми замінили вікна на пластикові в перших двох дитсадках, люди побачили свою вигоду.
Коментар Юлії СУДНІКОВОЇ, начальника управління стратегії та реформування Міністерства з питань ЖКГ України:
- Наше міністерство виступає за те, щоб боротися з монополією ЖЕКів, надзвичайно неефективна робота яких зводить нанівець реформи у багатьох галузях: водопостачання, теплопостачання і т. д., в результаті чого люди не можуть отримати якісні послуги ні у житловій, ні в комунальній сферах.
Щодо Програми розвитку ООН, то міністерство виступає за співпрацю з усіма міжнародними організаціями, спонсорами, кредитними спілками, які хочуть долучитися до здійснення реформи в ЖКГ.
Думка експертів: Іоанна КАЗАНА-ВИШНЄВЕЦЬКА, заступник постійного представника ПРООН в Україні: «Завжди, коли починаємо впроваджувати нові проекти, нові підходи, дуже обережно ставимося до перших кроків. Запускаємо спочатку кілька пілотних ініціатив. Якщо вони діють успішно, розповсюджуємо їх на інші міста. Ми починали з 4 міст, а тепер у нас уже 22 міста-партнера. Отже, перші кроки були правильні. Практика показала, що ці проекти успішні і для громади, і для міста, повідомляє Голос України.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|