Диверсифікація постачання газу та зміни в енергетичному балансі Польщі – це на думку політиків найголовніші висновки які необхідно буде зробити після закінчення газового конфлікту між Росією і Україною. Політики одностайно стверджують, що Польща повинна підстрахуватися на випадок повторення газової кризи у майбутньому.
Голова парламентського клубу партії Громадянська Платформа Збіґнєв Хлебовський каже, що необхідно здійснити прискорення впровадження найважливіжих змін у польській і євросоюзній енергетиці:
“Не лише Польща, а й Європейський Союз усвідомив собі, що необхідно будувати спільну, солідарну енергетичну політику, що базується, перш за все, на різноманітних джерелах постачання газу. Це найголовніше для нас. І тому урядова програма, що стосується польської економічної безпеки, саме на цьому й стоїть. З одного боку, ядерна енергетика, з другого боку – газопорт у Свіноуйсьці, крім цього, - інвестиції у власні засоби, у власні резервуари чи пошук газу у Північному морі”.
Міністр Міхал Камінський (на фото) з Канцелярії президента вважає, що пріоритетом є унезалежнення Польщі від постачання російського газу:
“Польща повинна робити усе, щоб забезпечити собі альтернативні джерела постачання газу. Бо голим оком видно, що раніше чи пізніше, можуть траплятися такі кризи і краще бути безпечним, краще бути незалежним від Росії, ніж залежним”.
Конкретне вирішення цієї проблеми пропонує голова депутатського клубу Польської Селянської партії Станіслав Желіховський:
“Ми повинні підключитися до європейських газопроводів, треба також подумати над побудовою інсталяцій газифікації вугілля, бо газифіковане вугілля може застосовуватися на таких підприємствах, як Puławy, Orlen чи Lotos. І четвертий рух, – це будівництво газопорту”.
Тим часом, голова депутатського клубу Лівиці Войцєх Олєйнічак попереджає, що необхідно діяти якнайшвидше, бо ситуація на Сході все ще нестабільна і що чергові конфлікти між Росією і Україною – це лише справа часу:
“Ми маємо занадто багато нестабільної ситуації, як в Україні, так і в Росії. Польща повинна підстрахуватися європейською системою енергетичної безпеки.
Ми повинні якнайшвидше долучитися до європейської системи, збільшити вітчизняний видобуток – це гарантія того, що коли б у майбутньому сталася подібна криза, то вона не стосувалася б Польщі”.
Колишній президент Польщі і лідер Солідарності Лєх Валєнса наголосив, що газовий конфлікт між Росією і Україною, повинен навчити Європу Солідарності:
“Європа повинна бути солідарною. І про це не лише треба говорити, а це необхідно записати до програми, втілити у структури, які вимагатимуть, змушуватимуть до солідарної поведінки”.
Джерело: Polskie Radio dla zagranicy
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|