Давненько в Коломиї не було аншлагів на кожній виставі, не точилися розмови про них у транспорті, поліклініці, суді, бібліотеках… Місто над Прутом сколихнув дебют театрального фестивалю “Коломийські представлення”, хоча тільки нещодавно глядачі насолоджувалися музичним форумом КОС-АНАТОЛЬСЬКОГО, і ось переповнені зали, дискусії на театральну тематику.
Упродовж п’яти фестивальних днів Коломийський академічний обласний драматичний театр ім. о. Івана ОЗАРКЕВИЧА приймав високих гостей: фахівців Академії мистецтв України, відомих критиків, представників міністерства культури, артистів, режисерів провідних театрів України – з Києва, Львова, Тернополя, Івано-Франківська і, звісно, місцевого. Шість вистав оцінювали журі та глядачі: містерію “Вій”, драми “Солодка Даруся”, “Таїна буття”, музичну постановку “Тарас Бульба” та комедії “Квартет для двох” і “Куди вітер віє”.
Підсумував дійство круглий стіл на тему “Традиції і перспективи розвитку історичних театрів малих міст у контексті сучасного українського театрального руху і світових тенденцій”. Фахівці зазначили, що фестиваль своє завдання виконав. Творчі люди мали змогу порівняти свої надбання з роботою інших митців, відчути енергію молодих перспективних режисерів. Були й побажання розширити географію учасників, усталити фестивальне дійство щовесни на майдані перед театром. Слушні думки стосувалися підтримки молодих колективів. На запитання, коли ж очікувати державної підтримки, голова журі академік Ростислав КОЛОМІЄЦЬ зауважив, що найперше потрібні зміни до чотирьох законів України, необхідно створити акторську біржу, мати відомче житло. Тоді можна витримати всі негаразди економічної скрути, конкуренцію на сценічному ринку.
Високі київські гості від душі бажали, щоб “Коломийські представлення” в місті над Прутом стали традицією, адже коломиянам притаманна потужна енергетика, творча аура, душевність та гостинність: “Після такого мегаполісу, як Київ, – ділилася думками Олена ВОРОНЬКО, заступник голови журі, начальник управління міністерства культури, – це відчувається на всіх рівнях спілкування (під особливим враженням перебувала вона після відвідин катедри на вул. Театральній, де молилася біля мощей святого Миколая), я безмежно вдячна Коломиї, що це пережила власне перед Різдвом, по-доброму заздрю тутешнім людям, які мають змогу відчути небуденність життя”.
Усім колективам вручили пам’ятні сувеніри, нагородили дипломами різних номінацій. Гран-прі отримало коломийське прочитання повісті М.ГОГОЛЯ “Вій”, диплома за чоловічу роль (Хоми БРУТА) удостоєно актора Юрія Полєка. Успіх вселив у серцях вдячних глядачів надію, що в Коломиї утвердиться нова традиція – театрального фестивалю, небайдужі талановиті особистості і влада зуміють підтримати його, а коломийці будуть вельми вдячні за такі сценічні духовні дари.
Автор: Мирослава ГРУШЕВСЬКА
Джерело: “Коломийський вісник” для www.KOLOMYYA.org
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|