Свій перший закордонний візит у віднайденій спікерській якості Володимир Литвин здійснює до Москви. 28-29 грудня голова Верховної Ради на чолі делегації з представників всіх фракцій проводить переговори з політичним керівництвом Росії.
У часи спікерства у парламенті четвертого скликання Володимир Михайлович навіть Різдво зустрічав у Москві. Сьогодні він вчинив майже так само, продемонструвавши, що державні турботи для нього важливіші за передноворічний клопіт. Власне, збільшення можливостей парламентського голови впливати на вітчизняну політику після набуття чинності політреформи очевидне. Втім, справа в іншому – у спікера є реальний шанс спертися на підтримку Москви в майбутніх політичних сутичках. Ні для кого не секрет, президентська кампанія, яка стартує в нашій країні, вимагатиме від її майбутніх учасників максимальних зусиль. Можливо, саме тому Литвин вирішив зайти з козирів.
Їх у нього чимало – з головами палат Федеральних Зборів Борисом Гризловим і Сергієм Міроновим він знайомий давно, власне, як і з Володимиром Путіним. Роки перебування у статусі найближчої довіреної особи Леоніда Кучми і подальше чотирирічне спікерство дозволили Володимирові Литвину якщо не перейти на «ти», то гарантувати йому спілкування в Москві без перекладача. До того ж у чутливих для Кремля питаннях другої державної мови в Україні і вступу нашої країни до НАТО спікер Верховної Ради займає зважену позицію. Оперативно організований візит свідчить, що Володимира Михайловича в російській столиці чекають не лише для того, щоб голосно покартати за відсутність прогресу в справі підписання контракту про постачання газу до України. Хоча не виключено, що Литвину доведеться виступати в ролі громовідводу для спалахів кремлівського гніву.
Сьогодні інтереси Росії в Україні достатньо зрозумілі. Москві вдалося добитися помітного охолодження європейських країн по відношенню до Києва, і тепер залишається розіграти другий акт комбінації з неквапливого приручення України. Для цього, до речі, можна і ціною газу на деякий час пожертвувати. Приїзд Володимира Литвина виглядає своєчасним, наче під замовлення. Не секрет, що у нинішньої російської влади відносини з Віктором Ющенком не складаються, і позитивних тенденцій не видно. Віктор Андрійович викликає у Кремля стійке роздратування, яке навіть не намагаються приховувати. Спроби Юлії Тимошенко зачарувати кремлівських жителів розбилися об неготовність українського прем’єра тримати дане енергетичне слово. Та й загравання лідера БЮТ із Західною Європою не до смаку ревнивому до своїх протеже Кремлю. Віктор Янукович постійно розчаровує російських партнерів своєю нездатністю добиватися публічно заявлених цілей. Є і ще один нюанс: претензії Росії на статус наддержави не дозволяють їй робити ставку виключно на маргінальних політиків в Україні.
Литвин прибув до Москви з непоганим політичним багажем. Він став спікером парламенту і неформальним лідером парламентської більшості, яку неможливо назвати пропрезидентською. Його заяви про недоцільність імпічменту президента Ющенка не можуть приховати напруги у відносинах між Верховною Радою і президентським секретаріатом. Тому для російського керівництва сьогодні в будівлі під куполом на Грушевського кожна дрібниця може стати в пригоді. На тлі обкатаних закликів деполітизувати роботу законодавців Володимир Литвин здатний згладити і нейтралізувати як мовне, так і натівське питання, а мовчання в цьому напрямі, безумовно, порадує його російських візаві.
Є і ще один нюанс – на неформальному конкурсі політичної краси і інвестиційної привабливості акції Литвина незмінно високі завдяки непоганій підготовці і відомій гнучкості. І хай попадання в спікерське крісло не є чистою заслугою Володимира Михайловича, викорчувати його звідти буде непросто. У Москві, власне, можуть і не знати, що парламентська президія – невдалий плацдарм для старту президентської кампанії, зате здатні оцінити спритність і уміння шукати компроміси у виконанні голови Верховної Ради. Втім, навіть якщо російські політики будуть упевнені, що вони грають Литвином, той постарається використати їх підтримку задля реалізації власних інтересів. Принаймні, необхідний досвід у нього вже є.
Автор: Євген МАГДА
Джерело: УНІАН
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|