Опалювальний сезон розпочався цього року у Калуші зі значним запізненням. Незважаючи на це, більшість мешканців міста на сьогодні теплом більш-менш забезпечені. Однак це твердження не стосується мешканців будинку №7, що на вулиці Олекси Тихого. Схоже, що у цьому домі діє строгий режим економії тепла, бо батареї у помешканнях людей гріють лише по кілька годин на день. У рахунках, які своєчасно надходять кожному споживачу тепла, цей нюанс чомусь не врахований.
Про ситуацію, яка уже кілька тижнів не дає спокійно спати людям, знають усі відповідальні служби міста. Адже тепло у квартири подається не більше шести годин на день. Решту часу батареї — холодні. Мешканці будинку обігрівають свої квартири то газом, то електроприладами. А верхній одяг вони практично не знімають ні вдень, ні вночі.
За словами мешканця квартири №48 Євгена Вістовського, особливо холодно стає саме вночі. Тому доводиться добряче закутуватися.
— Моя дружина майже не спить ночами, — розповідає Євген Вістовський. — Ми включаємо газ на кухні, щоб у квартирі було не так холодно. А вона потім хвилюється, щоб він не згас випадково і тому часто біжить перевіряти, чи все у порядку. Мені вже 74 роки, тому я мало ходжу. Тепло старим людям, які практично не рухаються, дуже потрібне. А де його брати? За що ми зараз платимо гроші?
У 56-ій квартирі ситуація аналогічна. У ній живе вже немолоде подружжя Семирозумів. Відносно тепло тут лише в одній кімнаті, де працює електрообігрівач.
— Ми цілими вечорами сидимо вдягнені. — каже Марія Семирозум. — Чоловік-інвалід навіть спить у шапці. Невже ніхто не розуміє необхідність негайного вирішення цієї проблеми? Я вчасно сплачую всі рахунки, які надходять мені щомісяця. Незважаючи на те, що тепла не було, — заплатила і за листопад. А тепер ще змушена додатково використовувати газ та електроенергію, сплачувати за них значно більше, ніж зазвичай. До прикладу, за місяць ми у середньому використовуємо світла на 7-8 гривень. У зв’язку з тим, що зараз я користуюся електричним каміном, за минулий місяць довелося заплатити 34 гривні. Очевидно, що за грудень сума буде значно більшою, адже грітися у такий спосіб тепер доводиться щодня.
Слухають, але не реагують… Для багатьох пенсіонерів, які живуть в обмеженому теплом будинку, ось уже кілька тижнів день починається із телефонних дзвінків до комунальних служб міста, які так чи інакше причетні до відсутності тепла у квартирах. Не можна сказати, що на ці численні звернення ніхто не реагує. От тільки реакція якась млява виходить і недієва. Представники із КП “Водотеплосервіс”, КП “ЖЕО №5” та управління житлово-комунального господарства, за словами мешканців будинку, приходили уже кілька разів. Однак зазвичай їхні візити співпадають у часі з годинами, коли батареї у квартирах гріють. Відтак — людей звинувачують у тому, що проблеми вони просто вигадують.
— Я вже не знаю, що робити, — скаржиться мешканка квартири №49 Олена Жупанова. — У нас ніколи не було жодних проблем із теплом. Поки на вулиці більш-менш тепла погода, то ще так-сяк обходимось, але не сьогодні-завтра вдарять морози й у квартирах взагалі неможливо буде всидіти. Мій чоловік хворіє, а через постійний холод уже і я простудилася. У сусідів — маленька дитина, то вони її навіть покупати не можуть уже три тижні! Я минулого тижня подзвонила до Миколи Масляка (заступник начальника з технічних питань та перспективного розвитку житлово-комунального господарства УЖКГ. — Авт.) і сказала йому, що, якщо нам не почнуть подавати тепло, то ми вийдемо до інженерного корпусу і перекриємо там дорогу. У відповідь почула: це ваше громадянське право, робіть, що хочете. Ну і що нам далі робити? Єдиний вихід — поставити власне опалення. Але на це потрібно витратити чимало часу і грошей. Дозволити собі таке може не кожен.
Щоб зрозуміти причини такого дивного постачання тепла, “Вікна” також звернулися до Миколи Масляка. Однак його відповідь аж ніяк не прояснила ситуацію.
— Це ще дуже “сире” питання, — сказав Микола Масляк. — Дати якусь вичерпну відповідь на нього я зараз не можу. Можливо, щось можна буде говорити після 25 грудня, коли будуть результати комісії. Наскільки мені відомо, у квартирах тих людей — не холодно. Вони спеціально відкривають вікна перед тим, як має прийти комісія, щоб вистудити трохи помешкання. Причиною ж того, що тепло не подається у квартири цілодобово, може бути насос, який самовільно “врізали” працівники ЗОШ №5. Днями вони зроблять перерізку і все стане на свої місця.
З усім розбереться комісія. Попри такі оптимістичні думки заступника начальника УЖКГ, ситуацію навряд чи вирішать так швидко. Директор ЗОШ №5 Ірина Люклян була дуже здивована, коли дізналася, що через насос у школі тепло перестало надходити у житловий будинок.
— Яке відношення може мати насос, що прокачує воду всередині школи, до зовнішніх систем водопостачання та до будинків, які знаходяться на півкілометровій відстані від школи? — каже Ірина Люклян. — І що означає “самовільно врізали”? У штаті школи немає спеціалістів, які могли б виконати таку роботу. Насос справді встановили близько місяця тому. Він коштує чимало грошей, тому його встановлення довірили спеціалістам. Я вперше чую, що він якось неправильно працює, і що його будуть переробляти.
Пообіцяв найближчим часом вирішити цю проблему директор КП “ЖЕО №5” Тарас Підлужний, який підтвердив, що ця проблема аж ніяк не є вигадкою людей:
— Дійсно батареї у квартирах на вулиці О. Тихого, 7 гріють зі значними перебоями. Така ж проблема є у гуртожитку на вул. О. Тихого, 11. Вирішити її одразу неможливо. На даний час створена комісія, до якої залучені представники управління ЖКГ, КП “Водотеплосервіс” та КП “ЖЕО №5”. Вони з’ясовують, що могло спричинити несправність та перевіряють усю лінію теплоподачі. У четвер вони зроблять висновки і лише тоді можна буде говорити про усунення поломки та її причини. Стверджувати зараз, що збій у системі відбувся через шкільний насос, — не можна. Це лише одна із робочих версій причин поломки, яка може і не підтвердитися. Я думаю, що до кінця тижня ми все владнаємо.
Отож, поки комісія шукає причини поломки та засідає у теплих кабінетах, кілька сотень людей щоденно мерзнуть у власних холодних квартирах та сподіваються, що їх нарешті почують та зігріють. Що ж до того, як нараховуватимуть плату за тепло, то це питання також вирішуватиме створена комісія. Тож є надія, що, принаймні, платити за холод людям не доведеться.
Автор: Тетяна ЧОЛІЙ
Джерело: ВІКНА online
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|