культура <-- Коломия WEB Portal
 

"Молодь вивчає історію рідного краю"

До 770-річчя першої літописної згадки про Коломию

Друге Січове свято в Коломиї

Під таким гаслом в місті Коломиї Івано-Франківської області 29 вересня 2011 р. пройшло Друге Січове свято, яке відбулося за співпраці Коломийської міської ради, Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника та адвоката Михайла Петріва.

Свято розпочалося урочистою тисячною ходою середмістям студентів Коломийського педагогічного коледжу під звуки січових мелодій у виконанні муніципального духового оркестру на чолі з прапороносцем державного прапору України.

На площі перед пам’ятною дошкою Кирилові Трильовському (на перетені вул. Валова і Театральна) тридцять дві студентки коледжу в урочистому січовому одязі під звуки духового оркестру виконали руханкові вправи, які є реконструкцією січових вправ початку ХХ ст. з сучасними елементами руханки.

Ведучою цього дійства була начальник відділу культури і туризму Коломийської міської ради Уляна Мандрусяк. Благословив січове свято Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Миколай (Сімкайло) та о.Василь УПЦ КП.

У своєму виступі директор Коломийського педагогічного коледжу Валерій Ковтун, розповів про історію та сучасність проведення січових свят, їх вплив на формування патріотичного світогляду сучасної молоді через призму вивчення історії рідного краю та об’єднавчу місію таких заходів в підготовці молоді до розбудови нашої держави.

З вітальними словами до молоді звернулися Коломийський міський голова Ігор Слюзар, голова коломийської районної державної адміністрації Михайло Негрич, начальник управління культури облдержадміністрації Володимир Федорак та начальник управління освіти Коломийської міської ради Марія Грицан.

Від імені молоді міста виступила голова студентського парламенту педагогічного коледжу і голова молодіжної ради міста Інна Якуб’як.

Січове свято продовжилося яскравими виступами студентської та шкільної молоді міста і району. У виконанні Оксани Матіїшин, студентки педагогічного коледжу, володаря гран-прі фестивалю "Студентська осінь писанкова" прозвучала пісня "Україно моя". Після виступу студентки медичного коледжу, члена товариства "Молода Просвіта" Уляни Чміль, колектив театру –пісні цього-ж коледжу (керівник відмінник освіти України Любов Кирничук) виконав пісню на слова і музику Олега Самойдюка "Мова єднання". Виступ учениці Коломийської гімназії Тетяни Скіцько яскраво доповнив музичний номер вокального ансамблю гімназії "Карпатська джерельце" (керівник відмінник освіти України Любов Кирничук), який виконав пісню "Про Україну" на слова і музику Наталії Май. Вокальний ансамбль дівчат політехнічного коледжу "Елегія" (керівник Ірина Куриляк) виконав пісню "Ой у лісі на полянці". Від імені шкільної молоді району виступив хор хлопців Корницької СШ І-ІІІ ст., під керівництвом Михайла Гопчука, який виконав стрілецьку пісню "Ой на горі на Маківці". Яскравим завершенням виступів молоді стало виконання вокально-хореографічної композиції "Козацька", яка була представлена святу танцювальним ансамблем хлопців економіко-правового коледжу.

Державний гімн України та січові пісні у виконанні зведених хорів "Просвіти" (керівник Роман Хімей) та "Жайвору" (керівник Михайло Гринюк) підкреслили величність Січового свята.

За ініціативи Валерія Ковтуна з нагоди проведення Другого Січового свята заснована серія листівок: "Вивчаймо нашу історію", перший випуск якої присвячений засновнику та ідейному натхненнику "Січей" Кирилу Трильовському. Листівка із портретом Кирила Трильовського та біографічною довідкою про нього подарована усім учасникам та гостям свята. Адвокат Михайло Петрів презентував Січовому святу ілюстративний історичний матеріал, який розміщений на трьох банерах і присвячений: товариству "СІЧ", Українським Січовим стрільцям та Першому Січовому святу в Коломиї (30.09.2010), а також чотири банери з зображенням старовинних будівель нашого міста із серії: "Коломия. Наше місто".

Принагідно зазначимо, що Перше Січове свято за часів незалежності України відбулося за ініціативи Валерія Ковтуна та адвоката Михайла Петріва 30 вересня 2010 р. в Коломиї під гаслом: "Шануймо минуле заради майбутнього… Адвокат Кирило Трильовський – "Січовий Батько", у рамках святкування 110 річниці заснування "Січі" та відкриття з цієї нагоди пам’ятної дошки з барельєфом Кирила Трильовського.

Перше Січове свято відбулося за участі студентів Коломийського педагогічного коледжу, які під звуки духового оркестру виконали січові вправи, що стало початком відродження у Коломиї січових свят. Участь у цьому дійстві взяло керівництво міста та району, представники політичних партій і громадських організацій та молодь міста.

Інформацію і фоторепортаж про Перше Січове свято та відкриття пам’ятної дошки з барельєфом Кирила Трильовського дивіться за адресою: http://kolomyya.org/cultpub/І_sichove.htm а відео-репортаж: http://ntktv.ua/categories/suspilstvo/u-kolomiyi-vidkrili-doshku-trilovskomu?Itemid=0

Друге Січове свято набуло статусу міськрайонного молодіжного свята, яке буде проходити щорічно у вересні місяці, а тому запрошуємо до його участі молодь нашого краю та усієї України.

Перебіг свята висвітлений телевізійними каналами та отримало широкі відгуки в пресі та мережі – інтернет. Відео-репортажі про перебіг Другого Січового свята дивіться за адресою: http://ntktv.ua/bilya-doshki-trilovskogo-proveli-sichove-svyato-video, http://www.youtube.com/watch?v=pM3kJrQua3A, http://visty.in.ua/?module=fn&a=1749&h=video_sichove_svjato_u_kolomii. Фоторепортаж з Другого Січового свята Оксани Островської. Відгуки в пресі: газета Коломийські вісти; газета Коломийська правда. 10 жовтня 2011 р., стаття Богдани Плитчук під назвою "Молодь вивчає історію рідного краю".

Споглядаючи на це дійство та участь у ньому молоді ніби повертаєшся у вир історії на століття та впевнено дивишся у майбутнє, переконуючись у незнищенності українського духу, патріотичності сучасної молоді та їх готовності і надалі розбудовувати Українську Державу.

З правдивою повагою,

УЛЯНА МАНДРУСЯК, начальник відділу культури і туризму Коломийської міської ради

Валерій КОВТУН, директор Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника

Михайло ПЕТРІВ, адвокат

2000-2015 © Ю.Молодій Розміщено: "YES" ISP
Потрібна реклама?
пишіть...