друкувати


В Литві або іншій державі Балтії можуть з'явитися військові бази НАТО

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2008-12-06 04:12:40

Новопризначена міністр охорони краю (оборони) Литви Раса ЮКНЯВІЧЕНЕ не виключає, що в Литві або іншій державі Балтії можуть з'явитися військові бази НАТО.

"Цілком можливо, чому б ні?", – заявила глава оборонного відомства в п'ятницю.

На переконання ЮКНЯВІЧЕНЕ, "це, безсумнівно, зміцнило би безпеку Литви і Балтійського регіону".

На питання про те, що біля п'яти років тому під час обговорення нового етапу розширення НАТО, коли в альянс готувалися вступити держави Балтії, нібито були дані зобов'язання не створювати в цьому регіоні військові бази, нова глава оборонного відомства заявила: "Такого зобов'язання немає".

"Литва, вступаючи в НАТО, підписала договір, у цьому договорі таке зобов'язання не згадується", – сказала ЮКНЯВІЧЕНЕ.

Положення Литви в області безпеки, за її словами, "є таким, яке її географічне і геополітичне положення – ставши членом НАТО і разом із союзниками зміцнюючи безпеку в регіоні, Литва тим самим зміцнила свою безпеку".

"Але зміцнення безпеки залишається пріоритетом майбутнього уряду і це зафіксовано в програмі уряду. Новий уряд у цьому відношенні не здійснюватиме якихось змін, тільки буде намагатися ще міцніше йти обраним шляхом", - підкреслила нова глава оборонного відомства.

Після цього ЮКНЯВІЧЕНЕ зазначила, що "дотепер менше уваги приділялося проблемам територіальної оборони, ніж питанням участі в міжнародних операціях і місіях".

"Участь у місіях залишається важливою і це будемо продовжувати, але одночасно з цим спробуємо більше вникнути у вирішення питань захищеності і безпеки країни", – сказала міністр.

Одним з напрямків діяльності для досягнення цієї мети ЮКНЯВІЧЕНЕ назвала зміцнення протиповітряної оборони, що пов'язано зі здійсненням військово-повітряними силами союзників по НАТО місії захисту повітряного простору країн Балтії, дислокованої на базі ВВС Литви Зокняй під Шяуляем.

На питання, як їй бачаться перспективи співробітництва Литви з Росією у військовій області, ЮКНЯВІЧЕНЕ відповіла, що "це проблема НАТО – ми з Росією в цій області будемо спілкуватися стільки, скільки це буде відповідати інтересам НАТО, які будуть рішення НАТО з цього питанню".

Автор: Вікторія Тереза МАТУШАК, для www.KOLOMYYA.org
Обговорити на форумі