друкувати


Україна розділена на дві мовні частини. Це неправда!

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2008-12-05 09:45:49

Ще 24 грудня 2007 року Конституційний суд України прийняв рішення щодо офіційного тлумачення положень ст.14 Закону України Про кінематографію. Відповідно до цього рішення всі іноземні фільми перед розповсюдженням в Україні обов'язково повинні бути дубльовані або озвучені, чи титровані державною українською мовою. На початку березня при Міністерстві культури була створена спеціальна комісія, яка відбирає фільми для субтитрування українською мовою. Служба повністю покриває всі витрати, пов'язані з адаптацією стрічки, у відповідності до законів України.

Надходження від кінопрокату з січня по листопад 2008 року виросли на 23% в порівнянні з аналогічним періодом 2007 року. Про це заявила голова Державної служби з питань кінематографії Ганна ЧМІЛЬ.

Водночас генеральний директор кінопрокатної компанії B&H Film Distribution Богдан БАТРУХ зазначив, що збільшення зборів в цьому році від показів кінофільмів з українським дубляжем підтверджує те, що теза про мовний розподіл України є помилковою.

"Політики часто говорять про те, що немає нічого спільного з реаліями життя українців. Ми можемо констатувати лише те, що після впровадження українського дубляжу, кількість відвідувачів кінотеатрів тільки збільшилася", – говорить один из найбільших українських кінопрокатників.

"Хтось намагався нав'язати нам думку про те, що Україна розділена на дві мовні частини, але це неправда, – сказав БАТРУХ. – Адже результати продажу квитків на фільми, дубльовані українською, значно зросли, навіть у Східних областях України ". Він зазначив, що у зв'язку з впровадженням дубляжу кінофільмів на українську мову, "цей рік був успішним, як для прокатників, так і для глядачів". "І наступний рік буде не менш успішним", – запевнив БАТРУХ.

Він повідомив, що збільшення зборів від показів на 23% було зафіксовано ще 2-3 тижні тому. Кількість надходжень продовжує зростати, і до кінця 2008 року, за прогнозами БАТРУХА, цифра може збільшитися до 30% у порівнянні з минулим роком. "І це при тому, що українська економіка переживає не найкращі часи", - додав кінопрокатник.

Автор: Мирослава ВАЙДА, для www.KOLOMYYA.org
Обговорити на форумі