друкувати


"Сови" більш схильні до депресій

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2013-10-02 02:30:12

Всім відомо, що існують так звані хронотипи - статуси належності до "сов" (їх лише 20%), "жайворонків" (10%) або проміжних класів (інші люди). Перші люблять пізно лягати і пізно вставати, інші ж навпаки, а третій тип чинить залежно від ситуації.

Джесіці Розенберг (Jessica Rosenberg) з Університету Ахена (RWTH Aachen, ФРН) вдалося знайти фізіологічну відмінність між "совами" і "жайворонками". Вона та її колеги застосували дифузійно-тензорну методику візуалізації для сканування мозку добровольців, серед яких було 16 "жайворонків", 23 "сови" і 20 проміжних хронотипів.

Учені виявили, що у "сов" знижена цілісність білої речовини - тканини головного мозку, що здебільшого складається з жирового ізолюючого матеріалу, який прискорює транспорт нейронних імпульсів в зонах, що відповідають за депресію.

"Ми вважаємо, що зміна структури мозку в пізніх хронотипів викликана синдромом зміни часового поясу - явища, при якому порушуються біоритми людини", - говорить Розенберг, попереджаючи, що цю теорію ще потрібно буде перевірити.

Попередні дослідження показали, що у "сов" знижена якість сну, вони більше втомлюються протягом дня і вживають більше алкоголю та тютюну, ніж представники інших хронотипів. До того ж, "любителі ночі" схильні до постійних депресій, на відміну від жайворонків.

Джерело: Освітній портал