друкувати


Українці знов активно розкуповують казначейські зобов’язання в інвалюті

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2013-01-29 10:30:42

Друга партія казначейських зобов`язань в іноземній валюті, які розміщує уряд, після новорічних канікул знов активно розкуповується українцями. Нагадаємо, що перша серія на загальну суму в 100 мільйонів доларів США, що надійшла у продаж восени, користувалася величезною популярністю і була розкуплена майже за місяць, а «серію Б» Ощадбанк почав продавати 3 грудня минулого року. 

Українці охоче інвестують заощадження у державні казначейські зобов’язання в іноземній валюті через їхню дохідність, безризиковість та легкість у користуванні. Як свідчить статистика реалізації другої партії, найбільшою популярністю ці державні цінні папери користуються у Києві і області. Друге місце займає Луганська область, а третє - АР Крим.

Ажіотажний попит на казначейські зобов’язання з боку вітчизняних приватних інвесторів цілком зрозумілий, так як умови розміщення цінних паперів дуже привабливі. Вони випущені у вигляді сертифікатів номіналом по 500 доларів США, при цьому їхня прибутковість співставна з банківськими валютними депозитами і становить зараз 8% річних. Крім цього сертифікати випускаються без зазначення прізвища володаря, просто на пред`явника. Таким чином в них можна не тільки вигідно інвестувати заощадження, але вони також можуть стати гарним подарунком. Для їх покупки громадянам не потрібно укладати з банком договір і надавати свої особисті дані – зобов'язання на суму до 150 тис. грн. можна придбати без пред'явлення будь-яких документів. Крім того, при купівлі сертифікатів немає потреби платити додаткові комісії та збори, так як Ощадбанк отримує свою винагороду за розміщення, обслуговування та погашення цих паперів у розмірі 0,5% від номінальної вартості від Міністерства фінансів. Громадяни можуть продати зобов'язання банку назад у будь-який момент. Таким чином, зазнати збитків при купівлі паперів казначейських держзобов’язань в іноземній валюті просто неможливо. 

Головною перевагою інвестування в зобов'язання уряду є те, що гарантії за такими цінними паперами несе сама держава, а не комерційний банк. Тобто всі виплати власникам сертифікату будуть здійснені в обов’язковому порядку.

Джерело: НБУ