друкувати


Біогазовий комплекс на Прикарпатті таки збудують

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2012-09-10 05:30:31

Цінне біоенергетичне обладнання, необхідне для впровадження в Україні міжнародного проекту з енергозбереження, вже протягом двох років не може потрапити через законодавчі колізії на територію нашої держави. Про це йшлося сьогодні на нараді у начальника головного управління промисловості та інфраструктури Івано-Франківської ОДА Вадима Козленка.

Йдеться, зокрема, про пілотний проект з будівництва біогазових комплексів, який реалізується сьогодні на території України та Східної Європи і має на меті послабити залежність нашої держави від традиційних енергоносіїв і насамперед російського газу. «Але ми вже протягом двох років не можемо його розпочати, - розповідає Тарас Виноградник, керівник компанії «Агроенерго-технології», яка стала ініціатором реалізації проекту і його виконавцем, - Чому? Тому що ми не можемо ввезти обладнання сюди».

Варто зазначити, що вказане устаткування, відповідного до українського законодавства, є таким, що передбачає впровадження енергозберігаючих технології, а відтак його ввезення на митну територію України повинно відбуватись на умовах пільгового оподаткування. «Митниця відповідно каже, що це не таке обладнання, - продовжує підприємець, - відповідно ми подали до суду. Суд ми виграли. Митниця подала апеляцію. Зараз чекаємо рішення. А облдержадміністрація хотіла знати, який стан справ. Чому? Тому що всі розуміють, що це пілотний проект. А ці пілотні проекти – ніби питаючі: як воно далі буде розвиватись. Тому нарада була за участю митниці, управління промисловості обладміністрації і представника компанії. Ми обговорили, який стан справ є на сьогодні і чим вони можуть нам допомогти».

Зі слів пана Виноградника, як обласна влада, так і населення краю сьогодні неабияк зацікавленні в тому, щоб усі проблемні питання навколо впровадження проекту було вирішено позитивно. Адже, по-перше, це дозволить забезпечити суттєве зростання валового внутрішнього продукту як області загалом, так і Тисменицького району, де буде збудовано біогазів комплекс, зокрема. По-друге, буде створено нові робочі місця. Крім того, в області, де немає власної енергогенерації, з’явиться альтернативне джерело енергетики. Зрештою, це дасть можливість Прикарпаттю гордо заявити про себе як про регіон, де активно впроваджуються провідні енергозберігаючі європейські технології, що у свою чергу сприятиме приверненню до регіону додаткової уваги інвесторів.

«Область реально в цьому зацікавлена, - стверджує Тарас Теофілович, - але оця-от система різних протидіючих законів не дає можливість це зробити. Тому ми це обговорювали. Вони кажуть: «чим ми можемо допомогти? Ми можемо звернутись в Кабінет Міністрів, в Державну митну службу?».

Головну ж надію на вихід із ситуації що склалася, керівник ТОВ «Агроенерго-технології» покладає на вступ у силу нещодавно проголосованих у Верховній Раді законопроектів №№ 11026, 11027 та 11027, які підтримують інвестиційну діяльність на території України, зокрема тим, що вводять нульову ставку податку на прибуток терміном на 5 років для тих підприємців, які починають інвестиційну діяльність, за умови створення ними нових робочих місць, а також вносять зміни до перехідних положень Митного кодексу України,  скасовуючи мито на ввезення в Україну обладнання, яке використовуватиметься в інвестиційних проектах.

Саме ці зміни до законодавства, на думку пана Виноградника – і з ним в цьому питанні погодився представник митниці – мають вирішити ситуацію самі по собі тільки-но проголосовані Закони вступлять у силу.

Автор: Сергій БІЛИЙ