друкувати


Вступний марафон уже «переступив екватор»

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2011-07-18 04:30:19

Вступний марафон уже «переступив екватор». У приймальних комісіях івано-франківських ВНЗ переконують, що проходить він тихо і спокійно, без надмірного ажіотажу, кілометрових черг і скандалів. Таку особливість цьогорічної кампанії пояснюють продовженим порівняно з торішнім терміном подання документів.

Я, зайшовши до Івано-Франківського національного медичного університету, переконалася, що тут вступна кампанія відбувається мирно: під стінами закладу немає тісняви й черг, усередині закладу абітурієнти спокійно чекають та цивілізовано подають документи. В приймальній комісії університету наголошують, що трохи більші черги можна спостерігати вранці, проте до 17-ї години, часу закриття приймальної комісії, абітурієнтів уже немає. Загалом ходом вступної кампанії та кількістю заяв на вступ до медуніверситету задоволені.

На переконання більшості вступників, традиційний спосіб подання документів надійніший, аніж експериментальна система електронного вступу. «Кількість електронних заяв незначна — не більше п’яти відсотків загальної кількості заяв, — розповідає відповідальний секретар приймальної комісії медичного університету Ігор Сарапук. — Спочатку вони були зовсім некоректними, інколи навіть не було прізвища вступника або не відображено балів у сертифікаті. Звичайно, що такі заяви не розглядали. Все ж абітурієнти віддають перевагу традиційній подачі документів на паперових носіях. Крім того, наразі є проблеми із системою «Конкурс», з дня на день чекаємо їх вирішення».

У Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника від абітурієнтів прийняли поки що близько шести тисяч заяв. Найбільше охочих навчатися на спеціальностях «математика», «біологія», «фізика», «правознавство», «психологія», «фінанси», «дошкільна освіта», «соціальна педагогіка», «історія», «англійська мова і література», «українська мова і література» тощо.

Державне замовлення цього року таки скоротили, проте не на понад 40%, як раніше планували в Міністерстві освіти, науки, молоді та спорту. «У нас скоротилося держзамовлення менше, аніж скоротилася кількість випускників в івано-Франківській області. Маємо загальне скорочення Держбюджету в межах 24-28 відсотків. Позитивно, що Держбюджет не скоротили на педагогічні і природничо-математичні спеціальності. Традиційно під скорочення потрапили економічні та правознавчі спеціальності, оскільки вважається, що по Україні є величезне «перевиробництво» саме цих фахівців», — наголосив проректор з науково-педагогічної роботи, заступник голови приймальної комісії ПНУ ім. В. Стефаника Юрій Москаленко.

Автор: Ольга МОНЧУК
Джерело: Газета ГАЛИЧИНА