друкувати


Зовнішнє незалежне оцінювання є надзвичайно актуальною темою в суспільстві

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2011-01-08 12:30:20

Недавно на сайті Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти (ІФРЦОЯО) уже вкотре відбулася он-лайн прес-конференція. У ній взяли участь журналісти та відповідальні за ЗНО з чотирьох областей, які обслуговує ІФРЦОЯО, — Чернівецької, Закарпатської, Тернопільської, Івано-Франківської. Впродовж години відвідувачі сайту задали близько 200 запитань, на які відповів директор центру Богдан Томенчук.

Реєстрація на «бойове» тестування розпочалося 1 січня 2011 року о 9.00 і триватиме два місяці — до 28 лютого. Про процедуру реєстрації та інші важливі моменти незалежного оцінювання «Галичина» писала в матеріалі «ЗНО-2011: реєструємось в інтернеті, тестуємось «наживо» за 18 грудня 2010 року.

Зовнішнє незалежне оцінювання є надзвичайно актуальною темою в суспільстві. Особливо напередодні старту вступної кампанії. Тому я вибрала найважливіші та найцікавіші, як на мене, запитання та відповіді на них. Отже, пропонуємо їх нашим читачам.

— Чи можна брати участь у ЗНО в 65-річному віці?

— Звичайно, якщо зареєструватися на незалежне оцінювання у визначеному порядку.

— Якщо дитина ніде не прописана, не має паспорта, а 16 років уже минуло, то чи можна зареєструватись за свідоцтвом про народження?


— Тільки у разі, коли 16 років виповнилося після 1 вересня 2010 року. В іншому випадку програма не дозволить роздрукувати заяву — реєстраційну картку.

— Наскільки важливими будуть результати ЗНО при вступі до ВНЗ, якщо більшість з них запроваджують свої екзамени?

— Додаткових випробувань у вищих навчальних закладах не передбачено згідно з умовами прийому 2011 року, окрім творчих та спортивних спеціальностей.

— Як можна відновити втрачений сертифікат ЗНО-2010?

— Звернутися до ІФРЦОЯО особисто із заявою.

— Чи можна випускникам минулих років робити «мікс» із результатів тестів, наприклад, українська мова — тест за 2008 рік, історія — 2010-й, біологія — 2011-й?

— Так, можна. Дійсними є сертифікати 2008, 2009, 2010 років.

— Якщо учасник ЗНО, наприклад, прописаний в Одесі, а навчається в Івано-Франківську, що треба зробити для того, аби він здавав тести в Івано-Франківську?

— Під час реєстрації вказати івано-франківську адресу проживання.

— Які переваги мають жителі гірських районів?


— При складанні тестів ніхто не має ніяких переваг.

— Чи не замалий час реєстрації — всього два місяці? Попередні роки, здається, було більше часу, і то не всі охочі встигали дізнатись та зареєструватись.


— Час оптимальний, бо цього року значно зменшилася кількість випускників. Досвід минулих років свідчить, що основна реєстрація відбувалася останні півтора місяця.

— Якщо при перекладі, наприклад, на румунську мову, допустить помилки центр, то хто нестиме за це відповідальність?

— Перекладач, але дитина не постраждає.

— Коли оголосять результати ЗНО?

— З 20 червня по 5 липня 2011 року.

— Де будуть пункти тестування під час «бойового» ЗНО-2011 в Івано-Франківській області?

— Плануємо зберегти торішні місця тестування: Івано-Франківськ, Калуш, Коломия.

Автор: Ольга МОНЧУК
Джерело: Газета "Галичина"