друкувати


Мешканці Надвірної недавно з'ясували, що їхні ділянки належать іншим особам

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-10-12 10:30:12

Мешканці Надвірної, які десятки років обробляли свої городи у мікрорайоні Ломоносова, недавно з'ясували, що їхні ділянки вже два роки належать іншим особам. Міська влада, яка тихцем роздала землю, виправдовується, що діє виключно в інтересах громади.

Півсотні надвірнянців роками обробляли городи по вул. Рамішвілі у мікрорайоні Ломоносова. Багато хто пропрацював на тій землі більше 50 років, дехто вже відійшов на той світ.

"Там колись була дорога і кущі. Ми не орали поле, ми викорчували дерева і переорали дорогу", - згадує жителька Надвірної Наталія Естенюк. Вона каже, що її сім'я обробляє дві невеликі земельні ділянки, якими користується більше 50 років. "Я маю 75 років і ледве ходжу біля тої грядки, а в мене в хаті п'ятеро душ", - бідкається пенсіонерка. За її словами, вона та її сусіди по грядках неодноразово зверталися до міської ради щодо приватизації городів. Проте міські чиновники запевняли, що у цьому нема потреби. "Коли ми хотіли приватизувати, у міськраді сказали: якщо ви користуєтеся землею 20 років, то ніхто не має права у вас її забрати, - пригадує пані Наталія. - Мені пояснили: ви собі тримали землю, тримайте далі, вона і так переходить у вашу власність". Тому люди й гадки не мали, що хтось посягне на їхні грядки.

Проте, як з'ясувалося пізніше, міські чиновники просто замилювали мешканцям очі. Насправді 4,2 га землі ще два роки тому перейшли до рук людей, які тих городів, мабуть, і не бачили. 28 грудня 2008 року Надвірнянська міська рада дала дозвіл 42 особам на розробку проектів землеустрою з відведення земельних ділянок у власність площами 0,10 га для ведення особистого селянського господарства.

Хоча рішення депутати міськради прийняли ще у 2008 році, до людей, які обробляли городи по вул. Рамішвілі, претензій поки що ніхто не пред'являв. "Цих людей у цім списку я в житті не бачила і не знаю, хто то є, - розповідає Наталія Естенюк. - Я нікуди не буду звертатися - це є моя кровна земля". Проте щодо тих осіб пенсіонерка налаштована вороже: "Якби якась людина прийшла на наші грядки, вона би звідти жива не пішла! Я все життя там пропрацювала. Якби ви були на моєму місці, ви так само зробили б, як я", - каже пані Наталія.

Попри те, що Наталії Естенюк люди "зі списку" незнайомі, міський голова Надвірної Зіновій Андрійович переконує, що сесія міськради, розділяючи земельні ділянки, "першочергово враховувала інтереси тих людей, які обробляли там землю". Цікаво, що у список землевласників потрапили депутати міськради - Віталій Теребушка, Ігор Шашкевич, депутати районної ради - Євген Боднарук, Володимир Гонтюк та родичі депутатів Ірини Вільчинської, Сергія Пасічного, Романа Можака та інших.

Цих фактів мер Надвірної чомусь не згадав. Натомість сказав, що на Рамішвілі землю отримали ті люди, які її обробляли, але не змогли приватизувати за попередньої каденції. Зате нинішня міська влада ситуацію виправила. "Люди, які там працювали, нехай звертаються, ми без проблем надамо їм ділянки", - стверджує мер Надвірної. Він пояснює, що територія, де міськрада роздала ділянки, є охоронною зоною ВАТ "Нафтохімік Прикарпаття". Тому будуватися на грядках, які колись люди самостійно викорчували, нібито ніхто не збирається.

Але злі язики подейкують, що питання про зменшення охоронної зони Надвірнянського НПЗ лобіюється на рівні Кабміну. Тому невдовзі для забудови вул. Рамішвілі депутатам міськради залишиться тільки змінити цільове призначення.

Автор: Марія ГАВРИЛЮК
Джерело: Галицький Кореспондент