друкувати


Основні джерела негативної та неконтрольованої пропаганди - інтернет-ЗМІ

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-04-14 06:57:55
У Європі пропагують негативне ставлення до ісламізму, в Білорусії занадто і не завжди аргументовано критикують США та країни Заходу, а в Україні та Польщі ЗМІ загостюють міжнаціональні стосунки.

Таку інформацію оприлюднили сьогодні у Луцьку група студентів з України, Польщі, Німеччини та Білорусії, які протягом тижня досліджували пропаганду в медіа в рамках проекту "Образ Правди", повідомляють Волинські Новини.

Під час роботи над матеріалами молодь розділилася на три групи. Одна частина досліджувала нацистську пропаганду в Німеччині минулого століття, інша – комуністичну агітацію у СРСР, а третя вивчала сучасний вплив медіа на свідомість.

Дослідники виявили, що нині основними джерелами негативної та неконтрольованої пропаганди служать інтернет-ЗМІ. Наприклад, під однаковими ніками користувачі новин сайтів УНІАН, ЗІК, Захід-нет, Лента.ру та інтернет-форумів систематично залишали провокативні коментарі, які мали відверто українофобський або русофобський характер.

Студенти Білорусії зазначають, що глобальна мережа, навпаки, служить єдиним джерелом збалансованої інформації в їх країні. Тому молоді білоруси менше піддаються пропаганді.

Проте, білоруська студентка Катерина зізнається, що нині в країні готується закон, згідно з яким держава контролюватиме всесвітню мережу, а до інтернет-кафе пускатимуть лише з паспортами.

Білоруска каже, що основним пропагандистським посланням до "сябрів" є негативний образ США та Європи, при цьому у самій Білорусії, якщо вірити пропаганді, ні кризи, ні економічних проблем немає.

Німець Анрі Пітерман зазначає, що в Швейцарії існує негативне ставлення до осіб арабської зовнішності, яких безпідставно ототожнюють з терористами. Американців вважають розумово обмеженими, а китайців - невправними у технічній роботі.

Студенти кажуть, що стереотипу про те, що в Росії ходять ведмеді, а в Україні повсюдно стоять "шевченківські" мазанки сьогодні уже не існує. Окрім того традиційно Східну Європу західні європейці вважають менш розвиненою.

Найбільше, за повідомленням студентів, пропаганді піддаються молоді та неосвічені люди.

Приклади пропаганди та напрацювання студентів можна буде побачити завтра на виставці в Палаці культури Луцька о 15:00.

Обговорити на форумі