друкувати


КПУ незадоволена розподілом посад в новому уряді

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-03-23 10:43:39
Фракція Компартії у Верховній раді заявила про невиконання Партією регіонів коаліційних домовленостей, які стосуються кадрових призначень, і погрожує вийти з коаліції, пише газета "Дело".

На наступному пленарному тижні фракція Комуністичної партії має намір провести засідання, в ході якого дасть оцінку кадровим призначенням нового президента і уряду. На думку депутатів від КПУ, останні призначення, зроблені новою владою, не відповідають коаліційним домовленостям, повідомляє ТСН.

Зокрема це стосується першої хвилі призначень на губернаторські посади, де всі кандидатури представлені виключно Партією регіонів. "Чому, наприклад, не можна було призначити губернатором Вінницької області нашого соратника Валерія Бевза?" - заявив комуніст Леонід Грач. На його думку, недотримання пропрезидентською політичною силою квотного принципу може привести до розпаду існуючої коаліції в парламенті і дострокових виборів.

За інформацією газети, комуністи виставили Партії регіонів останню кадрову умову, від якої залежить стабільність коаліції. Його суть зводиться до того, що головою Державної митної адміністрації повинні стати представник фракції КПУ, глава комітету парламенту по боротьбі з корупцією і оргзлочинністю Ігор Калетник. Його призначення на цю посаду очікувалося ще минулого тижня, але до цих пір кадрове рішення не ухвалене. На думку Грача, заминка може бути викликана тим, що регіонали передумали віддавати цю посаду комуністам.

Соратник Грача Катерина Самойлик передрікає, що якщо коаліціанти не спрацюються, і доведеться йти на дострокові вибори. "Моя особиста думка: Партія регіонів зараз намагається узурпувати владу - це обурює", - констатує вона. Самойлик свого часу готували пост міністра освіти, який врешті-решт дістався регіоналу Дмитру Табачнику.

На питання, чи вдасться Компартії відвоювати посаду голови Держмитниці для свого представника, Самойлик відповіла: "Битися не збираємося, але кардинальні висновки зробимо".

У Блоці Литвина поки не мають наміру поспішати з висновками, проте про проблеми усередині самої коаліції вже замислюються. "Можуть виникнути спори при формуванні державного бюджету, адже всі коаліцианти намагатимуться втиснути туди свої передвиборні обіцянки. А домовленості по кадрах поки дотримуються", - так коректно оцінив ситуацію депутат від Блоку Литвина Сергій Гриневецький. Він також претендував на посаду губернатора Одеської області. У результаті пост керівника області відійшов регіоналові Едуардові Матвійчуку.

У Партії регіонів про кадрові претензії своїх союзників по коаліції не говорять. "У мене такої інформації (про кадрові розбіжності. – ред.) немає. Абсолютно всі рішення узгоджуються з іншими членами коаліції", - регіонал Михайло Чечетов.

Нагадаємо, раніше лідер Компартії Петро Симоненко жорстко розкритикував своїх партнерів по правлячій коаліції, президента Віктора Януковича та віце-прем'єра з питань економіки Сергія Тігіпка, за намір продовжити переговори щодо отримання кредиту від МВФ.

Обговорити на форумі