друкувати


Політики у США радять новому президенту не зволікати з реформами

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-02-09 11:18:11
Політики у США уже говорять про те, що повинно стати основним пріоритетом для нового президента України у сфері реформ.

Так, спеціальний посланець США з питань енергетики у Євразії, посол Ричард Монінгстар (на фото) заявив, що питанням номер один повинна стати всеохоплююча реформа енергетичного сектора в Україні. Про це він сказав, виступаючи в Центрі американського прогресу. Про важливість реформи енергетичного сектора в Україні Ричард Монінгстар говорив у контексті питання енергетичної безпеки у Європі. За його словами, Україна не зможе вирішити свої фіскальні проблеми та покращити взаємини з країнами-сусідами без серйозної реформи енергетичного сектора:

"Ми сподіваємось, що комплексна реформа енергетичного сектора буде одним з головних пріоритетів нового президента, не залежно від того, хто буде обраний. Реформа енергетичного сектора є критичною у вирішенні фінансових проблем, що стоять перед Україною. Субсидії в енергетичний сектор створюють дефіцит бюджету і це не допомагає національній компанії "Нафтогаз" досягти фінансової стабільності. Така ситуація не може бути стабільною. Без необхідних реформ, про які, я мушу додати, ми говоримо останні 15 років, Україна продовжуватиме мати труднощі у відносинах з Росією і з Європейським Союзом".

Ричард Монінгстар зазначив, що Сполучені Штати підтримують співпрацю Україні з ЄС та міжнародними донорами у напрямку модернізації газотранспортної системи та оздоровлення і стабілізації енергетичного сектора. Водночас він зазначив, що для того, щоб незалежні інвестори в енергетичній галузі прийшли на український ринок, офіційний Київ повинен значно покращити інвестиційний клімат у державі:

"Покращення інвестиційного клімату є критичним і може зацікавити іноземні компанії, які можуть допомогти Україні розвинути свої резерви нафти та газу та підсилити енергетичну безпеку. Я розмовляв з декількома потужними енергетичними компаніями, які б із задоволенням інвестували в Україну, але не будуть цього робити через існуючий інвестиційний клімат. Вирішуючи проблеми ефективності використання енергетичних ресурсів та покращення інвестиційного клімату, Україна може раз і назавжди стати енергетично незалежною. І нам треба працювати разом у вирішенні цих проблем".

А от професор Гарвардського університету Сергій Плохій переконаний, що насамперед новий президент повинен зайнятися вирішенням питання системи політичної влади в Україні:

"Головна проблема для української політичної системи, хто б не переміг, це розв’язати питання влади. Після змін, які були внесені у Конституцію після Помаранчевої революції система політичної влади в Україні фактично не діє. Це не є парламентська республіка, це не є президентська республіка, ніхто не має достатньо влади. З цієї точки зору, президент, який прийде, мав би в інтересах України розв’язати це питання, і або продовжити реформування Конституції та перейти на парламентську модель, або зміцнити президентську модель".

Джерело: VOA News
Обговорити на форумі