друкувати


Прикарпаття: До Гути на візках

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2009-12-10 04:19:35
Виконавці проекту "Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для осіб з особливими потребами" здійснили робочий візит в Богородчанський район з метою здійснення оцінки туристично-привабливих об’єктів на предмет їх доступності для осіб з обмеженими можливостями та пристосованості для відвідання туристів даної категорії.

Робоча група відвідала Державну "Резиденцію "Синьогора" в с.Гута, готельно-відпочинкові комплекси: "Діброва", "Бистриця", музей етнографії та побуту с.Саджава та пам’ятку архітектури XVII ст. – Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир Манявський Скит, повідомляє Головне управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв'язків та інвестицій Івано-Франківської ОДА.

За результатами проведеного аналізу можливим об’єктом для відвідування людьми з особливими потребами є Державна організація "Резиденція "Синьогора". На території закладу діє реабілітаційний центр "Гута" для інвалідів з травмами хребта (www.guta-ukr.ru). Особливістю роботи центру є індивідуальний підхід до пацієнтів. Для кожного пацієнта складається програма реабілітаційного лікування, враховуючи характер та важкість перенесеної травми. Надаються також такі додаткові лікувально-оздоровчі послуги: масаж, голкорефлексотерапія, мануальна терапія та інші.

Безпроблемним є пересування по території готельно-відпочинкового комплексу "Діброва" (www.incity.ac/dibrova). Поруч від об’єкту є стоянка для автомобілів. Ширина вхідних дверей та коридору достатня, туалети на першому поверсі доступні. Такі заклади як ресторан, сауна теж зручні та доступні для користування. Номери для проживання розміщені на другому та третьому поверхах, і хоча кімнати та санвузли просторі та зручні, однак є недоступними для осіб з особливими потребами. Вирішити цю проблему можна, якщо дообладнати сходову клітку підйомним ліфтом.

Цікавим туристичним об’єктом є Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир Манявський Скит. На території монастиря знаходяться такі святині як Собор Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, церква Благовіщення Пресвятої Богородиці з підземною церквою архістратига Михаїла та церква Св. Страстотерпців Бориса і Гліба. Під’їзд до об’єкта можливий з боку задньої брами. Доступ на територію Скиту для туристів з особливими потребами можливий при обов’язковій присутності супроводжуючої особи та навчанні працівників навикам поводження з такою категорією туристів. Необхідним є встановлення кнопки виклику.

Проект впроваджується за підтримки головного управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій облдержадміністрації, Фонду Східна Європа та компанії Telenor Group в Україні в рамках спільної програми "Світ без обмежень: вільний доступ для людей з особливими потребами".

Обговорити на форумі