друкувати


Прикарпатські рятувальники — для стареньких

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2009-11-30 10:46:06
Завдання пожежно-рятувальної служби сьогодні полягає не лише у гасінні пожеж та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, а у тому, щоб проводити серед різних верств населення пропагандистську та просвітницьку роботу щодо безпечної поведінки заради збереження найціннішого – людського життя.

Потенційно найбезпораднішими перед лицем вогню були і залишаються літні люди, особливо ті, котрі з якихось причин є самотніми. Неміцне уже здоров’я, банальна необережність – ось ті фактори, що призводять до пожеж в оселях літніх людей, котрі часто мають фатальні наслідки. Щоб зарадити біді, з пенсіонерами часто проводять бесіди рятувальники, котрі щоразу роз’яснюють літнім людям як дотримуватися елементарних, але таких важливих правил безпеки життєдіяльності, повідомляє центр пропаганди ГУ МНС в Івано-Франківській області.

Життя кожної людини складається по-різному. Кому судилося доживати віку серед дорослих дітей та щебетливих онуків, а хтось на схилі років залишається одиноким. Проблеми у побуті, слабке здоров’я, відсутність простого спілкування – усе це відомо тим, хто опиняється сам на сам із суворою життєвою реальністю. Саме про цю категорію одиноких літніх людей піклуються соціальні служби на державному рівні. Тільки в обласному центрі на обліку налічується більше чотирьох тисяч таких громадян, якими опікується Івано-Франківський територіальний центр обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян.

У центрі функціонує відділення денного перебування "Надвечір’я", куди щотижня сходяться самотні пенсіонери, щоб відчути тепло людського спілкування, поділитися своїми проблемами та зустрітися з цікавими особистостями. Днями сюди завітали і фахівці МНС.

Як зазначив інспектор сектору державного пожежного нагляду Івано-Франківського міського управління ГУ МНС в області Роман Курташ, виступаючи перед присутніми, 80% усіх загиблих на пожежах у цьому році - люди літнього віку та безпритульні, а найпоширеніша причина виникнення пожеж – людська необережність

Старші люди – аудиторія надзвичайно вдячна. Вони уважно слухали усе, про що розповідали їм МНСники. А розповіли працівники пожежно-рятувальної служби чимало: про статистику пожеж та надзвичайних ситуацій по місту та області, про найпоширеніші причини виникнення вогневих випадків у помешканнях та способи їх уникнення, правила поводження із газовими та електропобутовими приладами. А щоб усе викладене залишилося у пам’яті слухачів якнайдовше, їм роздали листівки на протипожежну тематику.

Як з’ясувалося в ході бесіди, відвідувачі клубу "Надвечір’я" й самі пильно дбають про власну безпеку. Так, 84-літня пані Марія Басараб розповіла, що газові прилади у помешканні дозволяє перевіряти лише фахівцям, а сама пильно стежить за тим, щоб включені електроприлади не залишалися без нагляду.

Таке свідоме ставлення до власної безпеки серед підопічних територіального центру обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян – не дивина. Адже вирішенню цієї проблеми тут надають надзвичайно великого значення, стверджує керівництво івано-франківського територіального центру обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян та завдячує рятувальникам за плідну співпрацю.

Обговорити на форумі