друкувати


ВР: Вакцинація від кору - "медичний геноцид"

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2009-10-13 04:31:26
Якби вакцину від кору та краснухи не заборонили в 2008 році, щеплення стало б фатальним ще для кількох сотень дітей. Запаси індійської вакцини, яка спричинила смерть підлітка в Краматорську, до цього часу не ліквідовано. А людина, яка дозволила ввіз вакцини в Україну ходить на роботу, перебуваючи в офіційному розшуку.

Про це заявила голова парламентського комітету з охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва. "Індійська вакцина не була тестована в Україні. Виходячи з того, що до загибелі 17-річного підлітка в Краматорську вакцинацію пройшли 130 тисяч чоловік, слідча комісія встановила: якщо б прищепили 9 мільйонів підлітків, як планував МОЗ, ще 160-200 дітей могли померти ", - розповіла Бахтєєва.

На її думку, політика Міністерства охорони здоров'я в області вакцинації - це "медичний геноцид" українців. Після загибелі краматорчанина вакцину заборонили, але назріла нова проблема: термін придатності партії препарату закінчився ще у вересні, однак вона не була знищена.

Директор Держцентру імунобіологічних препаратів Ганна Моісеєва повідомила, що повна утилізація препарату буде проводитися, але терміни не уточнює. Вона впевнена: "Щеплення не могло призвести до смерті ще 200 дітей, дивно, що вакцинацію не відновили після цього випадку, адже в багатьох країнах світу цим препаратом масово прищеплюють дітей і його визнано безпечним. Комсь було невигідно, щоб його поставляли як гуманітарну допомогу". У МОЗ слова Бахтєєвою і ситуацію з утилізацією вакцини коментувати відмовилися.

Нагадаємо, що після смерті Краматорського школяра Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти колишнього заступника міністра охорони здоров'я Миколи Проданчука, який дозволив ввезення препарату в країну.

"Підстав для порушення кримінальної справи не було, ми подали чергову заяву до апеляційного суду", - розповів адвокат Проданчука Микола Шупеню. За його словами Проданчук досі формально перебуває в розшуку, не дивлячись на те, що 2 тижні тому він вийшов на роботу в Інститут токсикології.

Нагадаємо, 13 травня 2008 року в місті Краматорськ Донецької області після щеплення від кору та краснухи помер учень 11-го класу однієї з місцевих шкіл Олександр Тищенко. Крім того, з підозрою на ускладнення здоров'я після вакцинації були госпіталізовані більше 100 людей.

Пізніше Міністерство охорони здоров'я провело розслідування і дійшло висновку, що смерть підлітка була викликана не індійською вакциною Trevisac, а трагічним збігом обставин.

Втім, смерть краматорського учня дискредитувала ідею проведення загальної вакцинації від кору та краснухи в Україні. МОЗ вирішило не проводити додаткової імунізації з використанням індійського препарату. 8 мільйонів невикористаних доз вакцини терміном придатності до вересня цього року було вирішено передати іншим країнам або знищити, повідомляє ТСН.

Обговорити на форумі