друкувати


Українська медицина: Всі хочуть бути стоматологами або хірургами

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2009-09-23 05:17:10
В Україні бракує лікарів. Міністерство охорони здоров’я просить уряд збільшити державне замовлення для закладів медичної освіти на понад 50 відсотків. Кадрові проблеми особливо відчутні у регіонах.

На десять тисяч населення припадає менше 28 лікарів – це загальноукраїнський показник і він є значно нижчим за європейські нормативи, констатують у міністерстві. Плинність кадрів щорічно становить п’ять тисяч лікарів, лише випускниками ці потреби не компенсувати. Загалом в Україні не вистачає понад п’ятдесят тисяч лікарів, повідомили у міністерстві. Ситуація на Львівщині із забезпеченням лікарями не є такою гострою як в інших регіонах, повідомила в інтерв’ю "Німецькій хвилі" заступник керівника обласного управління охорони здоров’я Ірина Микитчак.

Є проблеми із педіатрами, лікарями-фтизіатрами, патологоанатомами, анестезіологами, дитячими психіатрами, а у гірських районах в дефіциті практично всі профілі, каже Микитчак. І додає: "Найкраща ситуація із забезпеченням стоматологами, хірургами та гінекологами. Але найбільша проблема в тому, що лікарі є пенсійного віку і часто не хочуть звільнятися, через соціальну незахищеність". На жаль, випускники, молоді медики, не хочуть працювати у районах через відсутність соціального та інфраструктурного забезпечення. Навіть, ті, котрі приїхали вчитися з сіл, намагаються у різний спосіб залишитися в місті, розповідає Микитчак.

Відтак, сам Львів не має жодних проблем із кадровим забезпеченням, повідомив головний лікар міста Володимир Зуб. Є лише поодинокі вакансії і то у місцях, де робота є виснажливою, приміром, у пунктах швидкої допомоги. Нині проблема із виїздом лікарів на роботу закордон, теж не відчутна, каже Зуб, але ситуація з часом може докорінно змінитися, додає він, якщо держава не змінить своєї соціальної політики щодо медиків, повідомляє Німецька хвиля.

Обговорити на форумі