друкувати


Форум видавців у Львові: "Час читати" (фото)

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2009-09-15 03:09:53
Древнє місто Лева цим погожим сонячним днем відчинило свої двері для видавців і книго розповсюджувачів, поетів та прозаїків, артистів й фотомитців, книгоманів і всіх тих, кому не байдужа українська культура, українська писемність, українська мова…

Всюди в столиці Галичини, яка в ці святкові дні стала книжковою столицею України, біл-борди, путівники, програми, запрошення, каталоги, афіші, привітні обличчя львів’ян…

У місті розпочав свою роботу – 16 Міжнародний книжковий ярмарок, який прийняв десятки тисяч відвідувачів. Форум-2009 відкрив Президент України Віктор Ющенко, Почесним гостем свята став письменник і філософ із Норвегії Юстейн Гордер – лауреат багатьох престижних міжнародних літературних премій, володар Норвезького королівського ордена св. Олафа, який разом з дружиною Сірі Данневіг створив щорічну міжнародну Премію Софії, а президентом Форуму була обрана Олександра Коваль.

В програмі Форуму видавців у Львові 10–13 вересня 2009 року – близько 450 заходів: презентації книжок, авторські вечори, творчі зустрічі, літературні дуети, мистецькі акції, прес-конференції, літературно-музичні фуршети, тренінги, автограф-сесії…

Свою продукцію на ярмаркових розкладках пропонують 650 українських і 20 іноземних видавничих та книготорговельних структур. Новинкою ярмарку стали електронні книжки – e-books: коли невеличкий електронний носій вміщує у собі цілу книжкову шафу.

Активну участь в святкуваннях прийняли Національний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької, Палац Мистецтв імені Тетяни та Омеляна Антоновича, Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, Наукова бібліотека імені Василя Стефаника, Палац Потоцьких, Український Католицький Університет, Національна музична академія імені Миколи Лисенка та десятки інших закладів…

Партнерами Форуму-2009 були посольства Австрії, Польщі, Литви, Ізраїлю, а також культурні центри Великої Британії, Франції, Швейцарії, Німеччини, Норвегії, літературна агенція "Піраміда", видавництво "Літопис", часопис "Критика", Міжнародний Фонд "Відродження"…

Твори відомих в Україні та за її межами письменників й поетів Марії Матіос, Василя Габора, Ярослава Дашкевича, Галини Пагутяк, Юрія Андруховича, Романа Іваничука, Андрія Куркова… приваблювали натовпи читачів, які захоплюються віртуозним стилем і письмом цих митців, літературними пристрастями, глибокою філософською тематикою творів…

Літературна агенція "Піраміда" на чолі з генеральним директором, кандидатом історичних наук Василем Гутковським репрезентувала дві нові книги відомої української письменниці, лауреата Шевченківської премії Марії Матіос – "Кулінарні фіглі" та "Чотири пори життя". Ці книжкові новинки вийшли в унікальному оформленні відомого українського художника Сергія Іванова.

"Кулінарні фіглі" - це здоровий гумор й міні-енциклопедія сімейного життя самодостатньої жінки, яка знає, що сміх і смачна кухня уміють підтримати здоровий дух у тілі людини так само, як нехитрі знання неписаних законів і народних звичаїв, свого і чужого минулого.

Ще одна новинка від Марії Матіос – "Чотири пори життя", це складна філософська проза, що розкриває сутність людського буття.

Літературна агенція "Піраміда" є одним із найяскравіших представників видавничої справи в Україні і в області історичних досліджень. Це періоди княжої доби, козаччини, часи Української Народної Республіки, визвольних змагань нашого народу за незалежність, розбудова Збройних Сил України.

На презентації науково-популярного журналу "Воєнна історія" головний редактор видання, доктор історичних наук, професор, капітан 1-го рангу Сергій Литвин передав вітання жителям Прикарпаття, зокрема читачам міськрайонної газети "Вільний голос", за їхню патріотичну позицію, високу національну свідомість у складні часи нашого сьогодення. У важкі для України часи 90-их років ХХ-го століття - протистояння з проросійськими організаціями, партіями і рухами на Кримському півострові п.Сергій Литвин був Головою Кримської організації Спілки офіцерів України.

Журнал "Воєнна історія" є фаховим виданням в галузі історичних дисциплін, а його засновником – Всеукраїнська громадська організація "Український інститут воєнної історії". В даний час журнал читають в Україні, США, Російській Федерації, Канаді, Ізраїлі, Австралії, Франції, Німеччині…

Літературна агенція "Піраміда" - це галицьке видавництво, яке диктує умови і створює моду на книгу. А нові книги постійно стають переможцями різноманітних конкурсів, виграють тендери з підтримки українського книговидання як на регіональному, так і на державному рівнях.





Автор: Микола СОЛОНЕНКО, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі