друкувати


Литвин: Україну чекають найгірші часи

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2009-09-01 04:24:25
Голова Верховної ради Володимир Литвин пропонує провести спеціальне засідання парламенту за участі президента і уряду. Про це він заявив на відкритті п'ятої сесії парламенту шостого скликання.

Литвин відзначив, що "те, що відбувається у Верховній раді, є відзеркаленням того, що відбувається в країні".

"Нам не уникнути всеукраїнської розмови на предмет того, що відбувається в країні... Я пропоную повернутися до пропозиції проведення спеціального засідання Верховної ради за участі президента і уряду. Нам необхідно визначитися, як жити сьогодні і завтра. Виборами все не закінчується", - сказав Литвин.

Разом з тим, він відзначив, що "те, що відбувається у Верховній раді, є відзеркаленням того, що відбувається в країні".

"Сьогодні і зараз треба поставити питання і дати відповідь: чи треба, щоб сьогодні працювала Верховна рада, працювала, як годиться законодавчому органу, або не варто. Верховна рада повинна працювати. Вважаєте інакше - давайте ухвалимо рішення про саморозпуск", - сказав спікер.

"Я за те, щоб Верховна рада солідно виконувала своє конституційне призначення", -наголосив він.

"Вибори – це ще не все життя, і виборами життя не закінчується", - додав Литвин.

Він наголосив на необхідності визначити загальнонаціональний план дій, "реальний план дій, а не чергові пишномовні програми, ультиматуми". За його словами, це має бути план дій, який би був підтриманий людьми.

За словами голови ВР, насамперед має йтися про вирішення таких гострих питань як забезпечення робочими місцями, пенсійне забезпечення, зарплати, житлово-комунальна сфера, медичне забезпечення і доступність основного набору продуктів харчування.

Литвин наголосив, що якщо його пропозиція і далі буде ігноруватися, то "переконаний, Україну чекають набагато гірші часи". Він наголосив, що не можна продовжувати жити за принципом "віз дорогу покаже".

"Без опори на розвиток економічної бази, через девальвацію духовної основи – це прискорення краху, це приклад СРСР останніх його років", - підкреслив спікер.

За його словами, державу, яка не забезпечує конституційних прав людини, що залежить від зовнішніх чинників, "не можна вважати повноцінно суверенною". "Це формальний суверенітет, і ми його маємо, і не більше того", - додав він.

Литвин заявив, що необхідно ще перед президентськими виборами поставити питання про "якість державного управління", яка сьогодні не витримує жодної критики.

"Вибори за нинішньої виборчої системи - не найкраще наше політичне надбання", - сказав голова парламенту, повідомляє ТСН.

Обговорити на форумі