друкувати


Білоруський цукор загрожує національній безпеці України

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2009-07-16 03:08:31
Постачання цукру з Білорусії загрожує українському виробництву та національні безпеці. Дешевий цукор з Білорусі заполонив український ринок і загрожує знищенню вітчизняного цукровиробництва.

Так вважає заступник міністра аграрної політики Івана Демчик. Він виклав свою позицію у листі голові Державної податкової адміністрації (ДПА) Сергію Буряку.

"Зростання обсягу постачань цукру з Білорусії загрожує зменшенням площі посівів буряка, закриттям заводів і може негативно відбитися на національній продовольчій безпеці", - зазначається в листі Івана Демчака.

Згідно з документом, в травні з цієї країни до України було ввезено 7,528 тис. т цукру, а вже в червні – 10 тис. т. Торік в травні постачання склали близько 1,85 тис. т, а в червні постачань не було. Всього за I півріччя цього року до України було ввезено 22 тис. т білоруського цукру на суму 9,6 млн. дол.

Зростання об'єму імпорту білоруського цукру стало можливе завдяки сезонному зростанню цін на нього, наголошується в листі пана Демчака. З початку року цукор подорожчав майже вдвічі. У Мінагрополітіки це пояснюють діями перекупників.

В Україні ж торік виробництво цукру скоротилося на 15,5%.

Білоруський цукор сирець продається в Україні в середньому на 100 доларів дешевше бурякового. Крім того, в Білорусі діє пільговий режим оподаткування, що дозволяє здешевити переробку цукру. А його ввезення до України з Білорусії не обкладається митом – з 1 січня 2007 року цукор включений в договір про режим вільної торгівлі.

У листі Іван Демчак зажадав від ДПА штрафувати продавців білоруського цукру, причиною є перевищення квоти.

"Ми також поводилися з листом в Держмитницю з проханням не розмитнювати білоруський цукор. І ініціюватимемо антидемпінгове розслідування", - повідомив Іван Демчак.

Для того, щоб ДПА почала штрафувати підприємців, необхідно змінити закон ''Про державну податкову службу".

Крім того, Україна не може виключити цукор з режиму вільної торгівлі з Білорусією в однобічному порядку. Це викличе відповідну реакцію білоруської сторони.

Якщо ж темпи імпорту білоруського цукру збережуться, українські цукровиробники втратять внутрішній ринок, повідомляє ТСН.

Обговорити на форумі