друкувати


Енергетика в умовах високих температур

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2015-06-06 08:06:21

Для забезпечення надійної роботи електроустановок в умовах високих температур, що обумовлено ризиком виникнення пожеж в охоронних зонах електричних мереж та з метою запобігання нещасним випадкам (електротравматизму) під час здійснення польових та інших сільськогосподарських робіт в охоронних зонах електричних мереж інспекція Держенергонагляду в Івано-Франківській області звертає увагу населення на необхідності виконання всіх заходів для гарантування безперебійної (безаварійної) роботи електричних мереж напругою 6 – 110 кВ в умовах високих температур, а також недопущення виникнення передумов пожеж (низових, у лісосмугах, лісах тощо), попередження ураження електричним струмом серед населення.

За статистикою, найбільше випадків електротравматизму трапляється серед населення саме в літній період. Більше половини з них - через доторкання або наближення до обірваних чи провислих проводів повітряних ліній електропередач. Треба пам’ятати, що смертельно небезпечно навіть наближатися до обірваних проводів ближче, ніж на 8 метрів. А при виявленні ушкоджень ліній електропередач - організувати охорону місця пошкодження і негайно повідомити диспетчера району електричних мереж. Причинами обриву та провисання проводів можуть бути: грози, бурі та інші стихійні явища, наїзди транспортних засобів на опори ліній, заростання ліній деревами. Провисання проводів може виникнути у зв’язку з високою температурою повітря. Ці обставини треба мати на увазі при виконанні сільськогосподарських робіт. До електротравм може призвести навіть наближення на небезпечну відстань до проводів повітряних ліній:

1) спеціальних та сільськогосподарських машин і механізмів при виконанні будівельних, сільськогосподарських та інших робіт;

2) складання соломи, сіна, дров та інших матеріалів поблизу електроліній.

Про смертельну небезпеку при намаганні проникнути в електричні розподільчі пристрої, трансформаторні підстанції, електросилові щити попереджають розміщені на них знаки. Небезпечно також проводити будь - які землерийні роботи механізмами чи вручну у межах населених пунктів без дозволу адміністрації відповідного району електричних мереж. Пошкодження підземної кабельної лінії також може призвести до електротравм.

Уважно слідкуйте за вашими дітьми. Не дозволяйте їм:

• залазити на дахи житлових будинків та інших будівель, де поблизу знаходяться повітряні лінії;

• проводити ігри під повітряними лініями електромереж;

• палити багаття поблизу повітряних ліній;

• робити накиди на проводи повітряних ліній;

• запускати повітряних зміїв поблизу повітряних ліній.

Зневажання такими попередженнями призводить до трагічних випадків, та порушення в роботі електричних мереж. Ваша безпека цілком залежить від вашої уважності й виконання вищенаведених заходів! Особливість електричної енергії полягає в її непомітності, відсутності запаху і кольору. Це - німа небезпека!

Джерело: Держенергонагляд у Івано-Франківській області