друкувати


Селу Раківчик Коломийського району - 370

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2011-09-27 02:15:08

25 вересня 2011 року дружня раківчицька родина святкувала День народження села – 370-річчя з часу першої писемної згадки про Раківчик.

Святкове дійство розгорнулося на подвір`ї сільського Будинку культури. Квіти до пам`ятника односельцям, які загинули на фронтах ІІ Світової війни, до символічної могили воїнам ОУН- УПА, воїнам, які загинули за визволення села, поклали кращі учні Раківчицької ЗОШ I-III ступенів.

До вітального слова запросили гостей свята: голову Коломийської районної державної адміністрації Михайла Негрича, який нагородив грамотою за особистий вагомий внесок у розвиток села Раківчик сільського голову Василя Заграновського, а також подарував книги у сільську бібліотеку. Привітав присутніх і голова районної ради Богдан Болюк.

Сільський голова Василь Заграновський вручив подарунки найстаршим жителям та передав подарунок наймолодшому жителю села, привітав поважні пари, котрі відсвяткували «золоте весілля», багатодітних матерів, оголосив подяки раківчицьким господарям за найкращий двір.

Урочисто перед громадою села і гостями освятили прапор села Раківчик. Проект герба та прапор Раківчика розробив Андрій Гречило - кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім.Михайла Грушевського Національної академії наук України, член Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України. Ініціатором цього проекту є наш земляк Олександр Петрович Кобилянський.

Герб Раківчика: у щиті, розтятому на золоте та червоне поля, рак над півмісяцем, вгорі, обабіч по 8-променевій зірці, все в обернених кольорах.

Прапор Раківчика: квадратне полотнище, що складається з двох вертикальних рівновеликих смуг - жовтої (від древка) та червоної, посередині - рак над півмісяцем у верхніх кутках по 8-променевій зірці, в обернених кольорах.

Рак вказує на одну з версій про походження назви села. Зірки як традиційний козацький символ підкреслюють історичні традиції, пов`язані з повстанням Семена Височана. Півмісяць уособлює боротьбу проти турків і татарів, які часто нападали на Покуття. Також зірки та півмісяць є лементами шляхетного герба Сас, до якого належала місцева українська шляхта. Жовте поле означає щедрість і добробут. Герб, згідно з правилами сучасного українського місцевого герботворення, вписано у декоративний картуш, увінчаний золотою сільською короною, що свідчить про статус поселення.

В концертній програмі взяли участь аматори Будинку культури, муніципальний оркестр народних інструментів «Гуцулія», Василь Свищук, Микола Кавацюк, Ігор Калиній, квартет «Жива вода», зразковий вокальний ансамбль «Карпатське джерельце»

Джерело: Прес-служба Коломийської РДА