друкувати


Військовослужбовці удосконилили навички водіння

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2011-02-04 09:00:38

Згідно з планом бойової підготовки військовослужбовці 703 інженерного полку 13 Армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України удосконалили своє вміння під час заняття з водіння колісної та гусеничної штатної інженерної техніки.

Зокрема до заходу залучалися 10 одиниць техніки та водії, які мають навички водіння цивільного автомобільного транспорту, і ті механіки-водії, які минулого року закінчили навчальний центр підготовки інженерних військ, що у Кам’янець-Подільському. Звичайно, усі їхні дії контролювалися досвідченими інструкторами старшими сержантами Богданом Петрунівим, Романом Сорокою, Ігорем Вітиком та Ігорем Войтовичем, сержантом Іваном Попиком.

– Перед початком заняття, я акцентував увагу військових водіїв на тому, що у них є можливість разом з інструкторами відновити навички водіння важкої військової техніки, відчути особливості виконання практичних вправ, – розповів командир 703 інженерного полку полковник Анатолій Слесарчук. – Сьогодні, по черзі за кермом вантажних автомобілів, полкової землерийної машини (ПЗМ), плаваючого транспортера (ПТС) та важелями шляхопрокладача БАТ-2, гусеничної машини загородження (ГМЗ), інженерної розвідувальної машини (ІРМ) побували всі військовослужбовці: й ті, які мають чималий досвід, й ті, які водили спеціальну інженерну техніки 1-2 рази. А згідно з планом бойової підготовки вони мають виконати вправу №2 «Водіння по місцевості» та №8 «Подолання природних перешкод», – зазначив офіцер.

Слід зазначити, що у серпні-вересні 2008 року частина виконувала завдання щодо ліквідації стихійного лиха природного характеру у Чернівецькій, Івано-Франківській, Львівській областях. Особовим складом частини було встановлено 4 мости через водні перешкоди вантажопідйомністю 60 тон і різної довжини. Також надано допомогу місцевому населенню щодо відкачування води із жилих приміщень, з наведення порядку на території населених пунктів, очищення доріг, русел річок та мостових опор від завалів. Спеціальна інженерна техніка залучалася для розчистки маршрутів руху, а ПТС – для евакуації населення, також працювали підривні команди, які підривали кам’яні завали, які були створені бурхливими гірськими потоками.

У червні 2010 року інженерно-дорожній батальйон під керівництвом командира батальйону підполковника Анатолія Загурського надавав допомогу уз ліквідації наслідків повені у Чернівецькій області. Там вони встановили 2 мости з комплектів ТММ-3М в різних населених пунктах.

Як пояснив полковник Анатолій Слесарчук, в полку, виходячи зі специфіки частини і місця її дислокації, створений спеціальний зведений загін із особового складу штатних підрозділів. Який в разі виникнення нештатних ситуацій на державних об’єктах, під час повені, інших стихійних лих залучається до ліквідації їх наслідків. У своєму арсеналі загін має плаваючі транспортери (ПТС), що можуть швидко евакуювати людей із затоплених місць, БАТи – потужні машини для розчистки доріг, ТММ-ЗМ на базі КРАЗ-260, що використовуються для облаштування тимчасових переходів вантажопідйомністю 60 т й довжиною до 40 метрів, а також інша спеціальна інженерна техніка. Крім того, командир полку зауважив, якщо порівнювати ефективність техніки, яка є у розпорядженні інших структур, то військова інженерна техніка є унікальною і дозволяє виконати усі завдання набагато швидше та ефективніше.

Варто сказати, що у 703 інженерному полку посади всіх спеціалістів комплектуються виключно військовослужбовцями військової служби за контрактом. Проте заступник командира полку з виховної роботи підполковник Василь Глинка повідомив, що у частині є вакантні посади заступників командирів взводів, командирів відділень та водіїв.

— Намагаємося залучати найкращих, бували й такі випадки коли військовослужбовці-контрактники по завершенні першого контракту вирішували йти «на гражданку», а незабаром знову стояли на КПП, просилися назад, — сказав підполковник Василь Глинка.

По завершенню практичного водіння командир полку зазначив, що практично всі військовослужбовці, навіть і ті, які за кермом або важелями інженерної техніки побували, якщо не вперше, то з малим водійським досвідом – із поставленим завданням упоралися, а за допомоги досвідчених інструкторів набули необхідного досвіду.

Автор: Підполковник Віталій ІВАНОВ