друкувати


На Івано-Франківщині всі дії і заходи з пожежної безпеки «взаємоузгоджуються»

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2010-08-11 05:45:54

10 серпня під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Василя Плавюка відбулося чергове засідання обласного штабу з координації дій органів місцевої виконавчої влади, місцевого самоврядування з проведення заходів та мінімізації можливих негативних наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежною небезпекою у 2010 році за участюкерівника служби Міністра Кабінету Міністрів України Василя Павлюка.

Перший заступник голови ОДА Василь Плавюк поінформував учасників штабного засідання про вимоги Уряду, проголошені першим Віце-прем’єр-міністром України Андрієм Клюєвим на розширеній селекторній нараді, що відбулася 9 серпня, з виконання рішень РНБО щодо впровадження заходів по недопущенню пожеж.

Доповідали керівники обласних територіальних управлінь, структурних підрозділів ОДА, які входять до складу обласного штабу.

За словами начальника Івано-Франківського центру з гідрометеорології Володимира Фриговича, до 15 серпня на території області - мінлива хмарність, вночі без опадів, вдень місцями грози, град, пориви вітру 15-20 м/сек. Вночі - 13-18 тепла, в горах-плюс 10-15, вдень, по всій території області 25-30 тепла, а 13-15 серпня очікується плюс 30-33 , в Карпатах 19-24 тепла і 2-3 клас пожежної безпеки.

Начальник Головного управління МНС в області Володимир Чернявський поінформував про «готовність номер один», зокрема фахівців Центру швидкого реагування, який нараховує у своєму складі 40 осіб. За його словами, до гасіння пожеж можуть бути задіяні 1488 пожежників, 106 автоцистерн, 47 з яких - високої прохідності, 5 пожежних насосних станцій, 2 екскаватори тощо. В Коломиї і на станції Хриплин Івано-Франківської міськради «у повній готовності» 2 із 66 - наявних в Україні пожежних потяги. Заплановано проведення перевірок АЗС, що розташовані поруч з полями зі сухостоєм, на предмет дотримання пожежної безпеки.

Заступник начальника Головного управління агропромислового розвитку ОДА Іван Андріїшин запевнив представника Кабміну і колег-членів обласного штабу: «Урожай в області фактично зібрано; начальників управлінь сільського господарства райдержадміністрацій зобов’язано взяти під суворий контроль відповідальність місцевих фермерів за стерню, спалювання якої карається законом». За його словами, в області не зафіксовано жодної пожежі на полях.

Доповідали також начальник управління лісового господарства Олексій Голубчак, заступник начальника державного управління екології і природних ресурсів Василь Головчак, начальник головного управління з питань євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій Віталій Семків.

Головне управлінням МНС України в області і головне управління з питань євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій виготовили спільно Пам’ятку з правил пожежної безпеки в засобах тимчасового розміщення, яку розклеєно на зелених садибах, готелях, при основних входах і в’їздах у ліси, зокрема в Яремчанській зоні, які масово відвідують туристи.

Своєю чергою, представник Кабміну Василь Павлюк, який впродовж двох днів об’їхав з перевіркою Надвірнянський, Богородчанський, Калуський і Рожнятівський райони, оголосив свій висновок: «Івано-Франківська область має достатньо ресурсів для проведення відповідної роботи з пожежної безпеки, тут є достатній резерв підготовлених людей для того, аби боротися з пожежами».

Зокрема, керівник служби Міністра Кабінету Міністрів України відзначив:«Обласне управління лісового господарства, кожні держлісгосп і лісництво мають підготовлені мобілізаційні групи, наявний інвентар і взаємоузгоджені плани дій; позитивним є досвід Делятинського держлісгоспу, де сформовано резерв обладнання для гасіння пожеж».

За словами Василя Павлюка, «позитивом» є те, що на Івано-Франківщині всі дії і заходи з пожежної безпеки «взаємоузгоджуються», зокрема, управління МНС в області піготувало 36 спільних наказів .

Водночас Представник Кабміну Василь Павлюк звернув увагу членів оперативного штабу на проблему, яка, за його словами, «вирішується», - ремонт під’їзних доріг і під’їздів до природних та штучних водозаборів.

«Лісові дороги - це дійсно проблема, причому загальнодержавна, хоча за дорученням голови обласної державної адміністрації Михайла Вишиванюка роботи в цьому напрямку активно ведуться»,- запевнив перший заступник голови ОДА. За словами Василя Плавюка «інформацію з районів обласний штаб отримує щодня, а засідатиме раз в тиждень, у разі необхідності – частіше; «ситуація під контролем».

Джерело: Прес-служба голови Івано-Франківської ОДА