друкувати


Непідкорені трампліни

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2010-01-12 10:33:48
Учора депутати обласної ради знову не спромоглися завершити роботу XXXV сесії, і наступне пленарне засідання оголошено на 15 січня. Цього разу протистояння між депутатами двох основних фракцій виникло під час розгляду таких нагальних питань, як передача в комунальну власність громади області ворохтянських трамплінів та надання ПВОП "Відродження" гірничого відводу для промислової розробки родовища глини і піску в Підвисокому Снятинського району.

Аргументи, які наводили "нашоукраїнці", а також голова ОДА Микола Палійчук щодо необхідності зберегти трампліни у Ворохті, — "єдиного такого комплексу в Україні" для тренувань спортсменів-лижників, котрі успішно виступають на міжнародних змаганнях та Олімпійських іграх, не змінили позиції бютівців навіть під час поіменного голосування. Вони зажадали, аби це питання розглядати й з участю представника ради профспілок області, господарів тих же трамплінів, оскільки фракція "БЮТ", за словами Ю. Романюка, володіє інформацією, що під час майнових перемовин "на останніх чинився тиск із кабінетів третього поверху адмінбудинку".

Депутати-бютівці "утрималися" (а частина обранців з інших фракцій просто безпардонно покинула сесійну залу) і під час голосування в поіменному режимі за проект рішення про майбутню долю трудового колективу "Відродження", який, до речі, утримується на плаву переважно завдяки виробництву цегли марки "100". У "Відродженні" мають роботу 180 осіб, які обслуговують 1 800 га землі, середньомісячна зарплата — 1 800 грн., господарство вчасно сплачує всі платежі до місцевих бюджетів, надає соціальні допомоги багатодітним сім’ям та інвалідам тощо.

"Якої ще характеристики потрібно, щоб не заважати селянам нормально працювати?" — запитували в опонентів депутати Роман Білик, Романія Постолянюк та інші. Бютівці ж тривалий час відмовчувались, аж насамкінець Ю. Романюк заявив, що в Підвисоцькій сільраді "не приймають заяв на приватизацію присадибних ділянок" і тому є потреба виїхати на місце для з’ясування таких обставин. Через брак кворуму продовжувати сесію стало неможливо, й голова облради Ігор Олійник оголосив перерву до п’ятниці.

Депутати внесли зміни до Програми організації рятування людей на водних об’єктах області на 2006—2010 роки. Враховано, зокрема, бюджетний запит управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків чорнобильської катастрофи ОДА щодо надання коштів для реалізації заходів програми на поточний рік, а саме: на створення рятувальних станцій у Бурштині, Долині та в Рожнятові, відновлення роботи басейнів відкритого і закритого типів для навчання дітей плаванню тощо.

Внесено зміни до титульного списку об’єктів, які фінансувалися за рахунок коштів обласного дорожнього фонду в 2009 році, надано згоду на отримання соціальних дозволів на користування надрами ДП "Богородчанинафтогаз" і розробку родовищ ВАТ "Івано-Франківськцемент", ПП "Альянс", ТзОВ "Потоківський цегельний завод". Заслухано також звіт постійної комісії обласної ради з питань розвитку промисловості, будівельної індустрії, комунікацій та дорожнього господарства, повідомляє Галичина.

Обговорити на форумі