історія <-- Коломия ВЕБ Портал
 

Боротьба за реформу виборчого законодавства до Австрійського парламенту та Галицького сейму (кінець ХІХ - початок XX ст.)

Юрій ПЛЕКАН

У монографії на підставі дослідження українських та польських історичних джерел проаналізовано, систематизовано та розширено здобутки вітчизняної історіографії у вивченні проблеми польсько-українських відносин. З'ясовано роль польського та українського чинників у питанні реформування виборчого законодавства в Австро-Угорщині на межі XIX-XX ст., проведено аналіз проектів реформування системи виборів до парламенту Австрії та Галицького сейму, висвітлено протиборство польських та українських політичних сил у процесі здійснення виборчих реформ. Визначено комплекс політичних дивідендів населення Галичини в результаті проведення виборчих реформ в Австрії, з'ясовано особливості політичної кризи 1913 р. в Галичині та польсько-українського протистояння.

Книжка адресована історикам, етнополітологам, юристам, соціологам всім, хто вивчає минуле українського парламентаризму, а також історію двосторонніх українсько-польських відносин у Галичині кінця XIX - початку XX ст.

ПЛЕКАН Юрій Васильович, кандидат історичних наук, доцент Коломийського інституту Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника. Закінчив Чернівецький державний університет ім. Юрія Федьковича та аспірантуру Інституту української археології та джерелознавства ім.М.С.Грушевського НАН України. Коло наукових інтересів: історія українського парламентаризму та політична історія України у ХІХ – першій половині ХХ ст., дипломатична історія України. (jony@yes.net.ua)

вверх

2000-2015 © Ю.Молодій розміщено: "YES" ISP
Потрібна реклама?
пишіть...