Інвестиційна політика в місті реалізовується через відповідні програмні документи. Важливим кроком щодо залучення інвесторів в місто було затвердження міською радою у жовтні 2007 року Стратегічного плану економічного розвитку м.Коломиї, розробленого фахівцями міської ради, представниками депутатського корпусу, бізнесових структур, громадськості у тісній співпраці з проектом «Економічний розвиток міст» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Основними стратегічними економічними напрямками міста визначені розвиток малого та середнього підприємництва та розвиток туризму; залучення інвестицій; розвиток муніципальної інфраструктури. Стратегічний план економічного розвитку є продуктом спільного вибору лідерів громади Коломиї на основі досягнутого консенсусу. В основу плану покладено принцип зосередження зусиль на пріоритетних питаннях розвитку. Виконання Стратегічного плану знаходиться на постійному контролі влади. У його впровадженні беруть участь організації, відділи та управління міської ради та окремі особи. Про хід виконання Стратегічного плату економічного розвитку міста слухалось на засіданні міської ради в грудні 2009 року (рішення від 16.12.2009 №2457-44/2009).
Промисловими та комунальними підприємствами міста підготовлені інвестиційні проектні пропозиції для можливої співпраці з інвесторами, які постійно оновлюються та розповсюджуються через мережу Інтернет та засоби масової інформації. Внаслідок напрацювань в економіку міста Коломиї вкладають кошти іноземні інвестори з 12 країн світу. У січні-вересні 2009 року від закордонних партнерів надійшло 27,3 тис.дол.США. На 01.10.2009 року загальна сума іноземних інвестицій становить 6907,7 тис.дол.США. Лідерами серед інвесторів міста є нерезиденти з Ізраїлю, Сполученого Королівства та Швеції, на ці країни припадає понад 91,0% сукупного іноземного капіталу. В стадії реалізації перебуває проект по виготовленню запасних частин до автомобілів на території ВАТ «Коломиясільмаш» французькою фірмою «CEMALIN».
Комунальним підприємством по експлуатації житла реалізовуються 2 інвестиційні проекти, зокрема «Впровадження енергозберігаючих технологій для освітлення місць загального користування в житлових будинках» на загальну суму 2,2 млн грн та «Чисте довкілля - чисте життя» загальною вартістю 2,6 млн.грн.
На даний час проведено спільні наради з представниками Коломийської райдержадміністрації щодо створення асоціації з питань комплексної переробки твердих побутових відходів. В місті Коломиї заплановано будівництво сміттєпереробного комплексу по вул. Шарлая. Потужність комплексу передбачена 100 тис. тонн ТПВ в рік.
В результаті реалізації КП «Коломияводоканал» проекту «Розвиток міської інфраструктури» очікується отримати позику від Міжнародного банку реконструкції та розвитку в сумі 20,0 млн. грн. Для отримання доступу до позикових коштів, в жовтні 2009 року підписано субкредитну угоду між Міністерством фінансів України, Міністерством з питань житлово-комунального господарства України та КП «Коломияводоканал» (№28010-02/111 від 16.10.2009), в листопаді 2009 року – акт приймання-передачі гарантії між Україною в особі Міністерства фінансів України та Коломийською міською радою (№1 від 24.11.2009). Триває підготовка проектно-кошторисної та тендерної документації.
У 2010-2011 роках планується до реалізації проект «Будівництво деревообробного заводу в місті Коломиї» на 25 - гектарній земельній ділянці. Проект спрямовано на виробництво меблів, плит, пиломатеріалів, планова виробнича потужність заводу – 50 вагонів на добу.
Управлінням економіки спільно з управлінням освіти міської ради розроблено інвестиційний проект «Реконструкція плавального бассейну ДЮСШ №2 – як необхідна умова виконання навчальних програм». Рішенням міської ради від 21.10.2009 №2334-42/2009 даний проект затверджено для подальшого його направлення у інвестиційні фонди з метою отримання додаткового фінансування.
Рішенням міської ради від 26.11.2008 №1596-33/2008 затверджено Програму розвитку інвестиційно-інноваційної діяльності міста Коломиї до 2011 року (Програма розміщена в розділі «Нормативна база» - «Рішення міської ради»).
За рахунок діяльності підприємств з іноземними інвестиціями в місті поступово збільшується число створених нових робочих місць, що є позитивним фактором у розбудові місцевої економіки.
Значна увага в місті приділяється міжнародному співробітництву та європейській інтеграції, вдосконаленню співпраці з адміністративно-територіальними одиницями інших країн, країн-членів та кандидатів до членів Європейського Союзу, визначенню спільних напрямків і завдань щодо залучення міжнародної технічної допомоги в соціально-економічний та культурний розвиток міста, ознайомленню з функціонуванням адміністрації самоврядування в містах, із стратегіями розвитку та системами пошуку європейських фондів при підтримці Європейського Союзу.
Місто має побратимські відносини з такими державами світу, як Польща - (міста Андрихів, Ниса, Гнєвіно), Румунія - (міста Радівці, Сігет-Мармація), Молдавія - (м.Дрокія), Німеччина (м.Баутцен). У співпраці з Фондом Розвитку Місцевої Демократії (Польща) планується у 2010 році реалізувати спільні проекти на теми: «Розвиток співпраці і європейські фонди – інструменти інтеграції місцевого самоврядування України і Польщі» та «З України до об'єднаної Європи – популяризація ідеї економії енергії». Підготовлено декларації участі в даних проектах і надіслані у відповідні відділення Фонду. Місто має налагоджені стосунки з міжнародними організаціями, зокрема Асоціацією «Село і Європа» (м.Краків, Польща), Консалтинговою компанією «Екорис» (Нідерланди), Інститутом Сталих Спільнот (м.Монпельє, США), Карпатським Фондом, Корпусом Миру США в Україні, Посольством США та Канади в Україні, Домом Свободи, Світовим Банком, Фондом «Євразія» та ін.
Інформація про хід виконання Програми розвитку інвестиційно-інноваційної діяльності в місті Коломиї на 2009-2011 роки станом на 01.01.2010 року
|