друкувати


Адресну допомогу виплачуватимуть переселенцям зі східних областей

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2014-10-13 03:30:26

1 жовтня прийнято постанову, яка передбачає надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованої території України, тобто так званим переселенцям.

"Наближається опалювальний сезон і виникає потреба підтримки даної категорії населення, адже не усі матимуть змогу оплатити комунальні послуги. Допомога виплачуватиметься у визначених розмірах: для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди і діти) - 884 грн. на одну особу, для працездатних осіб - 442 грн. на одну особу", - розповідає директор Департаменту соціальної політики Олександра Заклинська.

За її словами, потрібно також враховувати, хто, згідно із законодавством, є членами сім’ї, тобто це мають бути не просто люди, які проживають за однією адресою, а люди, пов’язані родинними зв’язками.

Загальна сума допомоги на сім’ю буде розраховуватися, як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї, але не може перевищувати 2400 грн.

Для того, щоб отримати матеріальну допомогу, людина має бути взятою на облік, а така робота проводитиметься органами соціального захисту. По Івано-Франківську - це Департамент соціальної політики. Також на облік можуть брати або житлово-експлуатаційні організації - ЄРЦ, ОСББ, але тільки за погодженням управлінь соціального захисту.

Також важливим є питання працевлаштування переселенців. Люди, які можуть працювати, повинні бути зареєстрованими в Центрі зайнятості як безробітні, щоб згодом влаштуватися на роботу за рекомендаціями цього центру. Якщо особа працездатного віку не працює без причини, тоді розмір матеріальної допомоги буде зменшуватися, за 2 місяці - на 50%. Через два місяці, якщо людина й надалі не влаштується на роботу, виплата допомоги припиняється.

"Виплата грошової допомоги буде здійснюватися до півроку. Людина подає заяву на допомогу, до неї додає копію паспорта, копію свідоцтва про народження дітей, копію свідоцтва про одруження, довідку про взяття на облік усіх членів сім’ї, письмову згоду в довільній формі про виплату грошової допомоги одному представнику від сім’ї (лише один член сім’ї відкриває рахунок, на який будуть переведені кошти). У заяві також в обов’язковому порядку має бути задекларовано, чи не має сім’я депозитів, транспортних засобів, приватного житла за межами зони АТО. Це все робиться тому, що ми маємо бачити саме ту категорію людей, яким дійсно необхідна допомога, підтримка і яких потрібно захищати", - наголошує Олександра Заклинська.

З усіма запитаннями щодо отримання переселенцями адресної допомоги, можна звертатися або у "Просвіту", де функціонує обласний координаційний штаб, або у Департамент соціальної політики, за адресою - вул. Грушевського, 29.

Автор: Любов ЗАГОРОВСЬКА