Посилено відповідальність за корупційні дії
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2014-06-11 01:30:55
4 червня 2014 року набрав чинності Закон України від 13 травня 2014 року №1261 -VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв'язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України" (далі – Закон), яким значно посилено відповідальність за корупційні порушення.
Законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким встановлено відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (передбаченої Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції") у вигляді штрафу від 2550 до 5100 грн.
Внесеними змінами до Кримінального кодексу України значно посилено кримінальну відповідальність за корупційні діяння.
Так, за отримання посадовою особою неправомірної вигоди суд застосовує штраф виходячи з двократного розміру незаконно одержаної неправомірної вигоди.
Якщо неправомірна вигода не була отримана або її розмір неможливо визначити, суд, залежно від ступеня тяжкості злочину, вчиненого уповноваженою особою юридичної особи, застосовує штраф у таких розмірах:
- за злочин невеликої тяжкості - від 5 до 10 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 170 тис. грн.);
- за злочин середньої тяжкості - від 10 до 20 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 340 тис. грн.);
- за тяжкий злочин - від 20 до 50 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 850 тис. грн.);
- за особливо тяжкий злочин - від 50 до 75 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1275 тис. грн.).
- Крім того, значно посилено кримінальну відповідальність за такі порушення:
- підкуп працівника підприємства, установи чи організації;
- прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою;
- підкуп службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми;
- підкуп особи, яка надає публічні послуги;
- пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі.
Внесені Законом зміни до Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" в частині проведення перевірок достовірності зазначених відомостей у майновій декларації наберуть чинності з 1 січня 2015 року.