Лілія Гриневич: варто звільнити від тиску вчителів
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2014-03-14 11:45:05
"Основна характеристика системи освіти, яку ми отримали, - це страшна зарегульованість, монополізація і адміністративний тиск на вчителів і викладачів.
Це те, що ми в першу чергу повинні виправити", - заявила голова парламентського комітету з питань освіти і науки Лілія Гриневич в інтерв’ю Еспресо.TV.
За її словами саме тому вона запропонувала план, який так і називається - План демонополізації у сфері освіти і науки.
"Перше, що ми повинні зробити - це провести аудит - що саме зараз відбувається у сфері освіти. Адже сьогодні все більше і більше у нас накопичується свідчень і доказів тих корупційних діянь, які відбувались у сфері освіти", - зазначила Гриневич.
"Друге завдання - це скасувати всі ті накази, інструкції, які заважають сьогодні працювати у сфері освіти і науки, які є штучними обмеженнями. І можна зробити вже зараз, це не потребує якихось особливих коштів, це лише потребує вдумливого аналізу всіх процесів управління і консультації з представниками різних груп, які працюють в системі освіти", - зазначила голова профільного парламентського комітету.
Також вона підкреслила, що наступним дуже важливим завданням є звільнення вчителя та викладача від багатьох непотрібних пут.
"Тому що з одного боку ми маємо забезпечити педагогічну свободу, академічну свободу для освітян, з іншого боку перестати на них адміністративно тиснути. Ми повинні надати більше автономії навчальним закладам. Наприклад, для вищих навчальних закладів до цього було обов’язковим, щоб підручник, написаний у вищому навчальному закладі і який затвердила Вчена рада повинен був узгоджуватися ще з чиновниками міністерства і отримувати там гриф", - зазначила голова Комітету ВР з питань науки і освіти Лілія Гриневич.
З проектом "Плану демонополізації освіти і науки" Лілії Гриневич можна ознайомитися за наступним посиланням: http://www.scribd.com/doc/209653046/.