Китайські гірлянди. Наскільки небезпечні?
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2013-12-18 11:30:01
У передноворічні дні варто залишатись пильними при обранні не тільки харчових продуктів, а й всієї новорічної атрибутики.
Зокрема, надзвичайно відповідально потрібно обирати гірлянду, адже такий електротехнічний прилад має приносити не тільки естетичне задоволення, але й бути безпечним.
Випробувальний центр ДП "Івано-Франківськстандартметрологія" за зверненням Держспоживінспекції в області провів ряд тестів електричних гірлянд. Країна походження досліджуваних зразків – Китай, на споживчий ринок області вони потрапили через місцевих приватних підприємців. Під час випробувань досліджували показники безпеки гірлянд на відповідність нормативній документації ( ГОСТ 30337-95, ДСТУ IEC 60598-1:2002, ДСТУ IEC 60335-1:2004).
Перш за все, у зразках відсутнє належне маркування на упаковці та на пульті керування режимами гірлянди. У одних зразках зазначено країну походження Китай, однак виробника не вказано, в інших - вказана, очевидно, китайська назва виробника, однак відсутня країна походження.
Також серед грубих порушень норм безпеки - відсутність інструкції з експлуатації, не зазначають потужність чи силу струму. Конструкція виробів, корпусів пульта керування та світильники, зовнішня і внутрішня проводки не відповідають вимогам стандартів за нормами безпеки, не мають достатньої механічної міцності, необхідної для нормальної експлуатації. За результатами проведених випробувань досліджувані зразки гірлянд забракували.
Споживачам радять дотримуватись кількох простих правил при обранні такої електротехнічної продукції. Перш за все, ретельно огляньте гірлянду. Зверніть увагу на розмір вилки, оскільки у більшості випадків вона маленька і не відповідає напрузі побутової мережі в 220В.
Порівняйте, чи підходить цей тип гірлянд для наших розеток. Перевірте, чи ізольовані дроти і чи не занадто вони тоненькі. Екземпляри, у яких дроти, немовби ниточки, навряд чи будуть довго працювати і витримувати належний рівень напруги.
Обов'язково протестуйте гірлянду перед купівлею і не тільки переконайтесь у справності всіх лампочок, але й потримайте запалену гірлянду у руках кілька хвилин. Цей простий тест дасть можливість оцінити чи не перегрівається прилад, та чи не виділяється під час роботи неприємний запах, який може бути шкідливим для здоров'я. Також огляньте, чи міцно закріплені всі лампочки, та чи не є вони крихкими.
Якщо ви обираєте гірлянду для оздоблення предметів, які знаходяться на вулиці, то вона повинна мати спеціальне маркування (ІР 23), а лампочки повинні бути у спеціальних гніздах для того, щоб попередити доступ вологи до місць контактів.
Під час прикрашання ялинки чи приміщення лампи гірлянди треба надійно закріплювати, щоб попередити їх падіння (від поштовху, протягу тощо), адже пошкоджена лампочка може стати причиною пожежі. Якщо ви помітили певну несправність: з'явилося миготіння лампочок, іскріння, сильне нагрівання дроту, - негайно вимкніть прилад.
Отже, не варто спокушатись дешевою та неякісною продукцією, адже замість економії можна отримати багато неприємностей та шкоди.