друкувати


Гострі кути європейського життя

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2013-03-28 12:30:45

Навколо теми входження України в ЄС останнім часом багато дискусій, обговорень і дуже мало конкретики.

Багато українців прагнуть, щоб Україна стала членом ЄС, а українці частиною європейської спільноти.

Чи все так добре в країнах ЄС, і на що українці можуть сподіватися після входження в Європейський Союз?

Якщо простежити життя європейців, то більшість людей зараз незадоволені тим, як вони живуть, велика частина населення Європи в безкінечному пошуку роботи, хтось уже змінює країну проживання, кожен рятується як може. Як не дивно, але чимало країн ЄС стикнулися з проблемами корупції влади, зловживань, соціальної нерівності і рядом інших проблем.

Зовсім не ті європейські стандарти життя панують в Іспанії, Португалії, Італії, про які нам розказують представники ЄС.

Якщо поглянути на такі країни як Болгарія, Ромунія, які нещодавно стали членами ЄС, то вони аж ніяк не процвітають.

За даними фонду "Демократичні ініціативи", на 22-й рік незалежності України 42% громадян сподіваються на інтеграцію до Європейського Союзу, 32% виступають за посилення зв‘язків з Росією.

Досить суперечлива ситуація. Для більшість українців євроінтеграція і входження в ЄС- це скасування візового режиму, вільне пересування країнами Європи. Крім того, чимало молодих українців справді хочуть емігрувати до Європи. Однак, чи варто розраховувати на краще життя українцям за кордоном, коли в Іспанії 50 % молодих людей в пошуках роботи.

Чи правильно, коли на реформи в нашій країні ЄС ставить Україні певні терміни то до травня, то до листопада. Мабуть слід оцінювати наслідки реформ, а не просто приймати законодавчі акти, які навряд чи так швидко спрацюють, як на це розраховують європредставники.

Важливо, не тільки ввійти в ЄС, а вступити і бути повноцінним гравцем в цій єврокоманді.

Потрібно розуміти, що Європейський Союз - це союз, який має власні правила гри і Україні потрібно добре їх освоїти, а то можемо повторити негативний досвід Ромунії чи тої ж Болгарії.

Для цього потрібно зрозуміти дуже просту річ, як писав дипломат Андрій Фіалко: "Стабільність і процвітання вдома,— є запорукою політичного престижу за кордоном".

Бажаю всім успіхів і процвітання.

Наталія СЕРБИН, голова Івано-Франківської обласної організації МГО "Міжнародна Дипломатична Місія Народної Дипломатії "ЄВРОПЕЙСЬКА УКРАЇНА"