друкувати


Міносвіти України погодилось визнати журналістику творчою професією

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2013-03-22 10:00:22

Міністерство освіти і науки України погодилося з доцільністю визнання журналістики як творчої спеціальності. Про це повідомила виданню "Телекритика" прес-служба Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

Спілка журналістів розцінює журналістику на рівні сфери культури й мистецтва і вважає її одним з творчих видів діяльності. Як зазначає НСЖУ, це підтверджується низкою законів України.

Питання про внесення журналістики до переліку творчих професій було порушено на зустрічі Національної спілки журналістів України з прем’єр-міністром Миколою Азаровим. Після зустрічі прем’єр дав відповідне доручення профільному міністерству щодо розгляду ініціативи.

Наразі Спілка журналістів отримала відповідь Міносвіти, в якій ідеться про підтримку ініціативи НСЖУ. Міністерство пропонує з метою визнання журналістики як творчої спеціальності внести відповідні зміни до наступних постанов Кабміну: "Про затвердження нормативів чисельності студентів (курсантів), аспірантів (ад’юнктів), докторантів, здобувачів наукового ступеня кандидата наук, слухачів, інтернів, клінічних ординаторів на одну штатну посаду науково-педагогічного працівника у вищих навчальних закладах III і IV рівня акредитації та вищих навчальних закладах післядипломної освіти державної форми власності" (від 17 серпня 2002р. №1134) та "Про затвердження Порядку присвоєння вченого звання професора і доцента" (від 27 грудня 2008 року №1149).

НСЖУ зазначає, що цими змінами буде передбачено нормативи чисельності студентів на одну штатну посаду науково-педагогічного працівника для освітнього напряму "Журналістика" на рівні п’ять студентів до одного працівника, можливість присвоєння вчених звань доцента та професора "Заслуженому журналісту України", а також за значні особисті творчі досягнення у сфері журналістики.

За словами голови Національної спілки журналістів України Олега Наливайка, визнання журналістики як творчої спеціальності допоможе суттєво підвищити рівень навчання студентів-журналістів у навчальних закладах. Адже наразі склалася ситуація, що серед викладачів практично відсутні журналісти-практики.

"Це дуже важливо, бо зараз маємо певні кадрові проблеми в журналістському цеху. А таке визнання дозволить відкривати майстер-класи, залучати професіоналів-практиків до викладання на факультетах журналістики", - зазначив Олег Наливайко.

Джерело: Освітній портал